sergeantDzisiaj w naszym transferowym cyklu drużyna Lotto – Belisol. Przyjrzymy się, jakie nowe twarze będą jeździć pod skrzydłami Marca Sergeanta.

Drużyna Lotto – Belisol zakończyła sezon 28. triumfami. Prawie połowę z tych zwycięstw zgarnął Andre Greipel. Koniec sezonu należał do Jensa Debusschere, który wygrał między innymi etap i generalkę Eurométropole Tour. Ekipa doznała sporego przeobrażenia przed sezonem 2014 – opuściło ją dziewięciu zawodników, a taka sama liczba kolarzy wzmocniła skład.

armeeSander Armee – Po czterech latach spędzonych w Topsport Vlaanderen – Baloise 27. letni Belg robi krok w przód. Rok 2013 zaczął bardzo dobrze, zajmując piąte miejsce w Grand Prix Cycliste la Marseillaise. Dobre występy zaliczył także w Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol (8. miejsce w generalce) i Omloop van het Waasland (3. miejsce). Druga część sezonu nie była dla niego tak udana, ale włodarze Lotto postanowili dać mu szansę przez następne dwa lata.

boeckmansKris Boeckmans – Po rozpadzie Vacansoleil – DCM był jednym z bardziej łakomych kąsków transferowych. Bardzo szybki zawodnik, który był o krok od zwycięstwa w Le Samyn, gdzie pokonał go tylko Alexey Tsatevitch (Katusha).Tuż za podium plasował się na etapach Etoile de Bessčges, Volta ao Algarve czy Amgen Tour of California. Powinien być sporym wzmocnieniem sekcji sprinterskiej Lotto – Belisol.

breenVegard Breen – Dla tego młodego zawodnika to przeskok z ekipy kontynentalnej do World Touru. 23. letni Norweg zdominował rywalizację w Ronde de l’Oise, gdzie wygrał generalkę i klasyfikację punktową. Nieźle radził sobie także z jazdą w górach podczas Circuit des Ardennes International. To ubiegłoroczny triumfator La Côte Picarde.

broeckxStig Broeckx – Kolarz młodzieżowej sekcji Lotto – Belisol po udanym stażu podpisał dwuletni kontrakt z ekipą WT. 23. letni zawodnik był najlepszym z zawodników Lotto podczas World Ports Classic, zajmując 8. miejsce w generalce i wygrywając klasyfikację młodzieżową! We wcześniejszej części sezonu zajął drugie miejsce w Omloop Het Nieuwsblad dla orlików.

de bieSean de Bie – Mistrz Europy z tego roku to jeden z bardziej utalentowanych Belgów. Specjalizuje się głównie w wyścigach klasycznych. Oprócz złota na ME na uwagę zasługują jego wyniki w La Côte Picarde (2. miejsce) czy Arno Wallaard Memorial (3. miejsce). Jednym z jego ulubionych wyścigów jest Ronde van Vlaanderen U-23, gdzie w 2012 roku przegrał tylko z Kennethem Vanbilsenem. Teraz czas na bardziej dorosłe triumfy.

gallopinTony Gallopin – 25 letni Francuz to jedno z ważniejszych wzmocnień ekipy Lotto – Belisol. Medalista MŚ juniorów (2006 rok) ma za sobą udane dwa lata w RadioShack. Miniony sezon rozpoczął od bardzo dobrych występów w Katarze i Omanie. Wspiął się także na etapowe podium Critérium du Dauphiné, gdzie pokonali go tylko Elia Viviani i Gianni Meersman. Jednak zwieńczeniem sezonu było jego piękne zwycięstwo w World Tourowym klasyku – Clasica Ciclista San Sebastian. Gallopin sporo już osiągnął w swojej karierze, ale na pewno stać go na jeszcze więcej.

ligthartPim Ligthart – Kolejny zawodnik, który po rozpadzie Vacansoleil – DCM musiał szukać nowego pracodawcy. Mistrz Holandii z 2011 roku wreszcie po prawie dwóch latach mógł w sezonie 2013 unieść ręce w geście triumfu. Ligthart przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść podczas ostatniego etapu Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk. Dobrze prezentował się także podczas Tour of Denmark czy Volta Limburg Classic. To kolejny szybki zawodnik, który może pomóc Andre Greipelowi w odnoszeniu wielu zwycięstw.

monfortMaxime Monfort – Największe wzmocnienie ekipy Lotto – Belisol. Doświadczony Belg doskonale radzi sobie w etapówkach, co potwierdził choćby podczas tegorocznego Tour Méditerranéen Cycliste Professionnel (4. miejsce). Będzie zapewne liderem drużyny na któryś (a może dwa) z Wielkich Tourów. W minionym sezonie Monfort był 14. w Tour de France, ale nie zapominajmy, że dwa lata wcześniej na Vuelcie uplasował się na 6. miejscu. Jego dobrą stroną jest jazda na czas, a na górskich etapach także nie traci zbyt wiele do najlepszych.

valleeBoris Vallee – Najmłodsze wzmocnienie Lotto – Belisol na przyszły sezon. Kolarz znany nam przede wszystkim z Karpackiego Wyścigu Kurierów, na którym wygrał prolog i został pierwszym liderem imprezy. Wygrał w tym sezonie także Grand Prix Criquielion, a rok zakończył czwartym miejscem w Nationale Sluitingprijs – Putte – Kapellen. Czas pokaże, czy jego talent rozwinie się na tyle, by ekipa miała z niego sporo pożytku w przyszłości.

Skład Lotto – Belisol na dzień 01.12.2013 r.