fdj,fr stroje 2014Française des Jeux przedłużyło umowę sponsorską z ekipą FDJ.fr do końca 2016 roku. Francuska loteria chce nadal wykładać pieniądze na projekt, który trwa od 1997 roku.

Ekipa Marca Madiot w minionym sezonie zaliczyła 33 zwycięstwa i ponad 70 razy plasowała się na podium. Zwieńczeniem udanego roku jest przedłużenie umowy sponsorskiej z Française des Jeux, która wygaśnie dopiero z końcem 2016 roku. Prężny sponsor chce wspomóc walkę z oczyszczeniem kolarstwa z dopingu, a także przyczynić się do rozwoju nowych francuskich talentów. Z roku na rok FDJ czyni coraz większe postępy, głównie za sprawą Thibaut Pinot, Arnaud Demare czy Nacera Bouhanni. W tym roku z dobrej strony pokazali się etapowi zwycięzcy Vuelty: Kenny Elissonde i Alexandre Geniez.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się przedłużyć umowę sponsorską z FDJ. To pozwoli nam dalej wychowywać kolejne młode pokolenia dzielnych francuskich kolarzy.” powiedział Marc Madiot.

Wraz z oświadczeniem o przedłużeniu sponsoringu, ekipa zaprezentowała wzór nowej koszulki na sezon 2014.
fdj,fr stroje 2014

Foto: www.equipecyclistefdj.fr

Arek Waluga

 

Poprzedni artykułGiro del Trentino 2014 pod znakiem zapytania
Następny artykułRuchy transferowe w ekipach World Tour – Belkin Pro Cycling Team
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments