Johan BruyneelByły menadżer US Postal Service i RadioShack-Leopard – Johan Bruyneel przyznał, że mało prawdopodobny jest jego powrót do kolarstwa. Belg tłumaczy, że zrobił już wystarczająco dla tego sportu.

Taką deklarację twórca „sukcesów” Lance`a Armstronga przedstawił na miesiąc przed rozprawą w której Bruyneel musi bronić się przed Amerykańską Agencję Antydopingową. Doświadczony dyrektor sportowy jest oskarżony o posiadanie i handel niedozwolonymi środkami oraz notoryczne naruszanie przepisów antydopingowych w latach 1998 – 2011. W dużej mierze, są to sprawy z Armstrongiem w roli głównej.

„Bez względu na wynik dochodzenia USADA lub jakichkolwiek oskarżeń przeciwko mnie, podjąłem decyzję – osiągnąłem wiele w tym sporcie i nie zamierzam wracać„, powiedział dla stacji telewizyjne RTL.

Nie uważam się za zło wcielone, które trzeba wytępić. Ludzie starają się określać mnie, Lance`a i innych jako złych ludzi, ale to nie tak. Kiedyś był to ogólny problem i najprostszym sposobem jest znalezienie winnego i móc zwalić wszystko na niego”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Janek Ullrich
Janek Ullrich

hipokryta, kłamczuch, tani szpaner, belgijski kasztan, pedał zatrzaskowy