Maciej BodnarCannondale Pro Cycling ujawnił swój pełny skład na sezon 2014. Znalazł się w nim oczywiście Maciej Bodnar.

W udanym sezonie 2013, który był pierwszy pod nową nazwą – kolarze Cannondale odnieśli w sumie 35. zwycięstw, a Peter Sagan wygrał także klasyfikację punktową Tour de France. W kolejnym roku, zarejestrowany we Włoszech team zamierza kontynuować rozwój młodych, utalentowanych zawodników z całego świata. W finalnym składzie znalazło się miejsce dla dwudziestu siedmiu wybranych. Siedmiu z nich to nowe nabytki Roberto Amadio. W tym gronie znajdują się czterej neo-profesjonaliści.

Najgłośniejszymi transferami byli zdecydowanie: Marco Marcato oraz Oscar Gatto, którzy znacznie wzmocnią sekcję specjalistów od wyścigów klasycznych. Będą także cennymi pomocnikami dla Petera Sagana.

Cannondale wyraźnie stawia na młodzież. Dlatego też kontrakty podpisano z Matejem Mohoriciem – aktualnym mistrzem świata U-23 oraz utalentowanymi Włochami: Davide Villellą, Alberto Bettiolem oraz Davide Formolo.

W składzie nie zabrakło Macieja Bodnara, Ivana Basso, Moreno Mosera czy też jednego z objawień ubiegłego sezonu – Daniele Ratto.