brylowski-pawelPaweł Brylowski jest ósmym zawodnikiem, który związał się na sezon 2014 z ekipą ActiveJet Team. Kolarz Banku BGŻ w tym sezonie zdobył dwa medale mistrzostw Polski: w wyścigu drużynowym i dwójkami na czas.

– Paweł dopiero teraz oficjalnie dołącza do naszego zespołu, ale miałem go na oku już od pewnego czasu. Jest zawodnikiem bardzo silnym. Dobrze jeździ na czas, potrafi rozprowadzić sprintera, nie ma również problemu, aby poświęcić swoje ambicje na rzecz innych kolegów. Myślę, że będzie sporym wzmocnieniem i dobrze wkomponuje się w nasz projekt – powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy ActiveJet Team.

24-letni Brylowski wywodzi się z klubu Cartusia Kartuzy. W kategorii młodzieżowiec ścigał się głównie na torze w barwach ALKS Stal Grudziądz. W 2009 roku wraz z kolegami z reprezentacji ustanowił nowy rekord Polski w wyścigu na 4 kilometry drużynowo, który jest aktualny do dziś. Jego marzeniem był udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, jednak, gdy cel ten się oddalił postanowił przenieść się na szosę. Ostatnie dwa lata spędził w Banku BGŻ, a tegoroczny sezon zakończył dwoma srebrnymi medalami w jeździe drużynowej i dwójkami na czas, a podczas torowych mistrzostw Polski był najlepszy w madisonie i wyścigu drużynowym na dochodzenie.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że z nowym rokiem przechodzę do ActiveJet Team. Dzięki dobrej postawie w całym sezonie zostałem doceniony przez dyrektora Piotra Kosmalę. Po kilkudniowym namyśle postanowiłem związać się umową z nowym zespołem. Wiem, że treningi z pomiarem mocy, podnoszą poziom zawodnika, a do tego ze sztabem profesjonalistów i zagranicznych zgrupowań oraz zawodów, można osiągnąć bardzo dużo. Cieszę się, że tacy ludzie jak Prezes Piotr Bieliński chcą inwestować w kolarstwo i cenię jego zaangażowanie na rzecz grupy. Jestem pewny, że uda mi się podnieść swój poziom sportowy. Kończy się już okres leniuchowania, więc myślami jestem przy nowym sezonie, nowych wyzwaniach. Nie mogę się doczekać pierwszego spotkania organizacyjnego, gdzie dowiem się wszystkich szczegółów. Chciałbym podziękować także dyrektorowi Zbigniewowi Szczepkowski oraz Pani Małgorzacie Zdzienickiej-Grabarz za spędzone 2 lata w ekipie Bank BGŻ. Wielkie dzięki należy się całej obsłudze, dużo się nauczyłem w tej ekipie, ale nadszedł czas na zmiany. Myślę, że mój potencjał w nowej ekipie zostanie wykorzystany w 100% i wszyscy moi najbliżsi kibice będą ze mnie dumni – powiedział Paweł Brylowski.

 

Informacja prasowa

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Naugard
Naugard

Bardzo się cieszę mam nadzieję że Bgż na czele z dyrektorem sportowym się w końcu rozpadnie i marnowanie talentów i wałki jakich mało się skończą. Uciekajcie od szczepana