szybiakJeżdżąca do tej pory w barwach CWKS Resovia Rzeszów Ewelina Szybiak swoją ciężką pracą zasłużyła na sportowy awans. Reprezentująca Podkarpacie młoda zawodniczka od nowego sezonu będzie ścigała się w koszulce Vaiano – Fondriest.

Ewelina Szybiak ma na swoim koncie złoty medal MP w kategorii orliczki w 2011 roku. W minionym sezonie zawodniczka CWKS Resovia Rzeszów bardzo udanie zaprezentowała się w Sobótce, gdzie na selektywnej trasie była piątą zawodniczką mistrzostw Polski. Jej talent dostrzegł Stefano Giugni, który zaproponował Ewelinie występy w jego ekipie. Oto jak w krótkich słowach o swojej szansie mówi zainteresowana:
„Cieszę się, że dostałam taką szansę od Vaiano – Fondriest. Będzie to dla mnie na pewno nowe wyzwanie. Myślę, że zdobędę większe doświadczenie w wyścigach zagraniczych, gdzie do tej pory miałam możliwość tylko kilku takich startów w sezonie. Drużyna daje mi nowe perspektywy na przyszłość. Moim zadaniem będzie coraz bardziej rozwijać się sportowo. Czeka mnie zatem ciężka praca, która mam nadzieję zaowocuje w przyszłym sezonie dobrymi wynikami.”

Nową zawodniczką tej drużyny będzie także Sylwia Kapusta, która wraca na kolarskie trasy po dłuższej przerwie.

 

Foto:CWKS Resovia Rzeszów

Arek Waluga

Poprzedni artykułSylwia Kapusta i Ewelina Szybiak w Vaiano – Fondriest!
Następny artykułZnamy terminarz Volvo Triathlon Series 2014
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments