Dariusz Krzywański / MAT Atom Deweloper

Ruth Winder (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team) wygrała wyścig Tour de Feminin. Ewelina Szybiak (MAT Atom Deweloper) zakończyła rywalizację na dziewiątym miejscu.

Ostatni etap Tour de Feminin – O cenu Českého Švýcarska był bardzo wymagający. Do przejechania były 104 kilometry z Varnsdorf do miejscowości Krasna Lipa. Po drodze aż sześć oznaczonych podjazdów.

Na pierwszej lotnej premii najszybsza była Niemka Beate Zanner, a drugą wygrała Kathrin Schweinberger (Austria). Niestety około 70 kilometrów przed metą miała miejsce kraksa i wyścig na moment został zneutralizowany i skrócony o jedną rundę. Żadna z Polek nie ucierpiała.

Mocno o koszulkę najlepszej góralki walczyły wspomniana Zanner i liderka tej klasyfikacji Tayler Wiles (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team).

O zwycięstwie po raz kolejny zadecydował finisz z peletonu. Najszybsza okazała się Juliette Labous (Team Sunweb). Na dziesiątym miejscu etap zakończyła Ewelina Szybiak (MAT Atom Deweloper), która w generalce awansowała ostatecznie o oczko wyżej.

Wyniki ostatniego etapu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments