MAT Atom Deweloper / Dariusz Krzywański

Ruth Winder (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team) jest liderką przed ostatnim dniem Tour de Feminin – O cenu Českého Švýcarska. Dziś na etapach wygrywały Ann-sophie Duyck i Nancy Van Der Burg.

Organizatorzy Tour de Feminin przygotowali dla pań na dzisiaj dwa etapy. Najpierw musiały zmierzyć się z jazdą indywidualną na czas. Do pokonania było ponad 14 kilometrów po dość pagórkowatej trasie.

Najszybciej trasę pokonała Ann-sophie Duyck (Drops). Kolejne miejsca na podium etapowym zajęły Amerykanki Tayler Wiles (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team) i Leah Thomas (Sho – Air TWENTY20). Najlepszą z Polek była Ewelina Szybiak (MAT Atom Deweloper), która uplasowała się na jedenastej pozycji. Po czasówce w generalce nadal prowadziła Ruth Winder (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team), a Szybiak awansowała na dziesiąte miejsce. Niestety Kasia Wilkos spadła na czternaste miejsce.

Etap numer cztery to rundy wokół miejscowości Rumburk. Łącznie do pokonania było 71 kilometrów na dość wymagającej trasie.

W walce o etapowy triumf po raz kolejny liczyły się sprinterki. Najszybsza okazała się Holenderka Nancy Van Der Burg. Drugie miejsce wywalczyła Elise Delzenne (Lotto Soudal Ladies), a trzecia była Ruth Winder (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team), która tym samym powiększyła swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. Na siódmym miejscu finiszowała Kasia Wilkos, a Ewelina Szybiak utrzymała dziesiątą pozycję w generalce.

Wyniki trzeciego etapu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments