Josef Vaishar / Cycling.Photography / Gracia Orlova

Holenderska ekipa w pełni zdominowała ściganie w Czechach zajmując całe podium. Ze zwycięstwa cieszyła się Riejanne Markus, która wyprzedziła koleżanki z grupy – Anouskę Koster i Moniek Tenniglo. Ostatni etap wygrała Szwedka Ida Erngren przed Eweliną Szybiak.

Ostatni etap czeskiego wyścigu rozgrywał się rundach w Orlovej liczących niecałe 13 kilometrów, a łączny dystans do pokonania wyniósł 101,5 km.

O zwycięstwo walczyły zawodniczki które znalazły się w odjeździe. Ze Szwedką Idą Erngren utrzymała się Ewelina Szybiak i zawodniczka MAT Atom Deweloper ponownie zajęła drugie miejsce powtarzając tym samym rezultat z poprzedniego dnia. W czołowej dziesiątce zameldowała się także Marta Lach, która przekroczyła metę na 6. miejscu.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany. Podium zdominowały zawodniczki WM3 Energie – zwyciężyła Riejanne Markus przed Anouską Koster i Moniek Tenniglo. W generalce najlepszą z Polek była Alicja Ratajczak, która jechała w barwach reprezentacji i zajęła 12. miejsce.

Pełne wyniki – tutaj.

Poprzedni artykułTour de Romandie: Richie Porte zwycięzcą wyścigu, Roglic najlepszym czasowcem
Następny artykułKarpacki Wyścig Kurierów: Zwycięstwo Alessandro Pessota
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.