Samuel SanchezSamuel Sánchez dotychczas milczał w kwestii swoich planów na sezon 2014. Dopiero niedawno ujawnił, że interesuje się nim projekt ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przypomnijmy, że mistrz olimpijski z Pekinu po rozpadzie Euskaltel-Euskadi jest bez pracy.

Hiszpan ostatnio spędził wakacje w Dubaju wraz ze swoją rodziną. Podczas pobytu na Bliskim Wschodzie, kolarz rozmawiał z prezesem tamtejszego Związku Kolarskiego i właścicielem kontynentalnej grupy Emirati Sky Dive – Osamą al Shafarem, i przyznał, że jest zainteresowany nową rolą, jaką mu zaoferowano. Po zakończeniu kariery, Sanchez miałby zostać doradcą tamtejszego związku i kierownikiem grupy.

Planem drużyny jest wejście na szczeble WorldTour w sezonie 2015 lub 2016. W przyszłym sezonie, będzie ścigał się tam m.in Francisco Mancebo. Hiszpan z przeszłością m.in w Banesto, ma na koncie zawieszenie za stosowanie dopingu.

“To spektakularny kraj, jak w innym świecie”, powiedział Sánchez dla Marca.com po powrocie do Hiszpanii. “Od pierwszej chwili, miałem fantastyczne przeczucia. Chciałem zobaczyć pod jakim znakiem stoi tam kolarstwo. Szczerze mówiąc, byłem zaskoczony bazą i infrastrukturą jaką posiada tamtejszy związek. Opowiedzieli m.in o planie budowy specjalnego, 90. kilometrowego toru do treningów”, zakończył.

Póki co nie wiadomo jeszcze, gdzie Sanchez będzie ścigał się w przyszłym roku.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej