Tomasz_Mickiewicz_autor_Szymon_GruchalskiTomasz Mickiewicz to kolejny zawodnik, który dołączy do ekipy ActiveJet Team. 19-latek to wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich, a swój pierwszy sezon w gronie zawodowym spędził w ekipie Wibatech-Brzeg.

Tomasz Mickiewicz to syn Jacka Mickiewicza, świetnego sprintera, który reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata czy Igrzyskach Olimpijskich. 19-latek jest na dobrej drodze, aby również osiągać podobne sukcesy, co udowodnił w kategoriach juniorskich. W zawodowym, międzynarodowym peletonie będzie miał okazję ścigać się już w sezonie 2014, dzięki podpisaniu kontraktu z ekipą ActiveJet Team.

Tomek to młody chłopak, ale bardzo ambitny. W tym roku debiutował jako młodzieżowiec i byłem zaskoczony jego jazdą. To typowy fighter, zawodnik, który nie boi się atakować, czy mierzyć ze starszymi. Wiadomo, że z powodu młodego wieku, często jego szarże kończyły się niepowodzeniem, ale wola walki była ogromna. Wierzę, że w kolejnych latach bardzo się rozwinie. Nie bez znaczenia był również fakt, że to syn Jacka Mickiewicza, który jeździł pod moimi skrzydłami przez 5 lat. W tym czasie wygrywał etapy w Polsce, Danii, Portugalii, Francji, a nawet Japonii. Jeśli syn pójdzie w ślady ojca będę bardzo zadowolony. Trzeba dać mu tę szansę – powiedział dyrektor sportowy AcitveJet Team, Piotr Kosmala.

Bardzo się cieszę, że mogę być zawodnikiem ActiveJet Team. Daje mi to ogromną szansę na rozwój i zrobię wszystko, aby to wykorzystać. Prezes Piotr Bieliński stwarza zawodnikom duże możliwości, które musimy obrócić w sukces. Jestem młodym zawodnikiem, przyszły sezon będzie dla mnie dopiero drugim w gronie młodzieżowców. W młodszych kategoriach zdobyłem kilka medali mistrzostw Polski, w pierwszym roku orlika jeździłem w drużynie Wibatech-Brzeg. Był to dobry czas dla mnie. Nabrałem dużo doświadczenia dzięki licznym zagranicznym startom. Atmosfera w ekipie była bardzo dobra i muszę złożyć ogromne podziękowania dla Pana Wiesława Ciasnochy, Jacka Bartkiewicza oraz wszystkim kolegom z ekipy. W przyszłym sezonie bardzo chciałbym pomóc drużynie w osiąganiu jak najlepszych wyników. Chcę się rozwijać, a wtedy też przyjdą i szanse dla mnie. Wierzę , że ciężka praca u boku profesjonalnych ludzi przyniesie bardzo dobre efekty – powiedział nowy nabytek ActiveJet Team, Tomasz Mickiewicz.

Informacja prasowa

Fot. Szymon Gruchalski

Poprzedni artykułNowa marka w naszym sklepie – Garmin
Następny artykułKelderman powalczy na Giro i Vuelcie?
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
kolarz
kolarz

Zawodnik Tomasz Mickiewicz w roku 2011 ranking pzkol 23miejsce w roku 2012 22 miejsce w obecnym roku 48 miejsce. Z całym szacunkiem ale to nie jest ekipa dla takiego zawodnika a takim artykułem robicie chyba szkodę dla samej ekipy jak i zawodnika. Jest cała masa rzeczywscie uzdolnionych zawodniow chociazby z VOmax powyzej 80 którzy są perspektywiczni i rozwojowi. Bedę się przygladał poczynaniom Tomasza w przyszlym sezonie

Rafał
Rafał

Co tu się oszukiwać wynikami ,po prostu jak to w Polsce ojciec mu załatwił po znajomości.

Roberto Ricco
Roberto Ricco

Ciao Anmici, Ciao corridori, Mickiewicz ce molto benne come Piepolli, Pozzatto e Basso

Trololo
Trololo

@Rafał- I medal GMP juniorów też mu ojciec załatwił?