wallaysJens Wallays (Belgia) wygrał La Côte Picarde. Drugie miejsce zajął Thomas Boudat (Francja), a trzeci był Soren Kragh Andersen (Dania).

177 kolarzy stanęło dziś na starcie La Côte Picarde. To drugi wyścig zaliczany do Pucharu Narodów w kategorii orlików. Wśród 34 ekip mieliśmy reprezentację Polski w składzie: Jakub Kaczmarek (Telco`m Gimex), Wojciech Sykała (ES Torigni), Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht Author), Tomasz Mickiewicz i Arkadiusz Owsian (obaj ActiveJet Team). Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice) po wypadku w poniedziałek, nie przystąpił do dzisiejszej rywalizacji.

Trasa francuskiego wyścigu była bardzo wymagająca. Młodzi kolarze mieli do pokonania 178,6 km z Fort Mahon Plage do Mers les Bains. Czekało na nich siedem oznaczonych podjazdów.

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Ryan Mullen (Irlandia), Sergiy Kozachenko (Ukraina), Luka Pibernik (Słowenia), Jonathan Dibben (Wielka Brytania) oraz Mario Gonzalez (Hiszpania), który na co dzień jest kolarzem ekipy ActiveJet Team. Piątka wypracowała sobie nawet siedem minut przewagi nad peletonem. 30 kilometrów przed metą na czele zostali tylko Pibernik i Gonzalez. Słoweniec kilka kilometrów dalej zaatakował i zostawił z tyłu kolarza ActiveJet Team.

9 kilometrów przed metą Pibernik został doścignięty przez coraz mniejszy już peleton. Kilka kilometrów dalej mieliśmy decydujący atak. Najszybszy okazał się Jens Wallays (Belgia). Drugie miejsce zajął Thomas Boudat (Francja), a trzeci był Soren Kragh Andersen (Dania).

Czterech Polaków przyjechało w grupie walczącej o zwycięstwo. Najlepiej zaprezentował się Jakub Kaczmarek, który uplasował się na 17. pozycji.

Wyniki:

1 Jens WALLAYS BEL les 178,6 km en 4h08’54”
2 Thomas BOUDAT FRA 0
3 Søren Kragh ANDERSEN DEN 0
4 Simon PELLAUD SUI 0
5 Mikel ARISTI GARDOKI ESP 0
6 Bakhtiyar KOZHATAYEV KAZ 0
7 Kiril YATSEVICH RUS 0
8 Jan DIETEREN GER 0
9 Gregor MUHLBERGER AUT 0
10 Loïc CHETOUT FRA 0
11 Michael CARBEL SVENDGAARD DEN 0
12 Twan BRUSSELMAN NED 0
13 Liam BERTAZZO ITA 0
14 Magnus Cort NIELSEN DEN 0
15 Viktor MANAKOV RUS 0
16 Daniel HOELGAARD NOR 0
17 Jakub KACZMAREK POL 0  
18 Théry SCHIR SUI 0
19 Robert-Jon MCCARTHY AUS 0
20 Tao GEOGHEGAN HART GBR 0
21 Przemyslaw KASPERKIEWICZ POL 0  
22 Arakdiusz OWSIAN POL 0  
23 Fredrik LUDVIGSSON SWE 0
24 Maxat AYAZBAYEV KAZ 0
25 Sebastian SCHÖNBERGER AUT 0
26 Lukas SPENGLER SUI 0
27 André LOOIJ NED 0
28 Timo ROOSEN NED 0
29 Alex CLEMENTS AUS 0
30 Emiel DOLFSMA NED 0
31 Kevin FEIEREISEN LUX 0
32 Daniel BIEDERMANN AUT 0
33 Ricardo FERREIRA POR 0
34 Kim MAGNUSSON SWE 0
35 Lorenzo MANZIN FRA 0
36 Patrick BOSMAN AUT 0
37 Johannes WEBER GER 0
38 Hector SAEZ BENITO ESP 0
39 Scott DAVIES GBR 0
40 Bert VAN LERBERGHE BEL 0
41 Tiesj BENOOT BEL 0
42 Robin CARPENTER USA 0
43 Toshiki OMOTE JPN 0
44 Artem NYCH RUS 0
45 Geoffrey CURRAN USA 0
46 Robert POWER AUS 0
47 Olivier LE GAC FRA 0
48 Evgeny ZVERKOV RUS 0
49 Daan MYNGHEER BEL 0
50 Michael GOGL AUT 0
51 Ali KHADEMI IRI CMC 0
52 Luka PIBERNIK SLO 0
53 Kristoffer SKJERPING NOR 0
54 Paolo SIMION ITA 0
55 Wojciech SYKALA POL 0  
56 Shiki KUROEDA JPN 0
57 Markus HOELGAARD NOR 02:28
58 Alex KIRSCH LUX 02:28
59 Giacomo BERLATO ITA 02:37
60 Andrea TONIATTI ITA 02:37
61 Stylianos FARANTAKIS GRE 02:37
62 Andrii BRATASHCHUK UKR 03:37
63 Nuno MATOS POR 03:37
64 Mamyr STASH RUS 03:37
65 Lubos MALOVEC SVK 03:37
66 Ricardo VAN DONGEN NED 03:37
67 Antonio BARBIO POR 03:37
68 Marko PAVLIC SLO 03:37
69 Jack WILSON IRL 03:37
70 Massimo MORABITO LUX 03:37
71 Marc SARREAU FRA 03:37
72 Jan Marcus Faaglum KARLSSON SWE 03:37
73 Owain DOULL GBR 04:59
74 Ryan EASTMAN USA 04:59
75 Matthias Plarre GER 04:59
76 Ruben ZEPUNTKE GER 04:59
77 Caio GODOY ORMENESE BRA CMC 04:59
78 Andris VOSEKALNS LAT 05:16
79 Felix ENGLISH IRL 05:16
80 Gustav HÖÖG SWE 05:44
81 Campbell Flakemore AUS 06:13
82 Manabu ISHIBASHI JPN 06:44
83 Ruben GUERREIRO POR 07:12
84 Andrej RAJSP SLO 08:02
85 Koen BOUWMAN NED 08:28
86 Rafael Ferreira REIS POR 08:28
87 Gasper KATRASNIK SLO 08:28
88 Vadim GALEYEV KAZ 09:22
89 Jérémy LEVEAU FRA 09:27
90 Mads Würtz SCHMIDT DEN 09:27
91 Logan OWEN USA 09:27
92 Sven erik BYSTRØM NOR 09:27
93 Samuel SPOKES AUS 09:44
94 Abdelaziz YAHMI ALG 09:44
95 Maxime FROIDEVAUX SUI 09:44
96 Antoine WARNIER BEL 09:44
97 Javan NULTY IRL 09:44
98 Ido ZILBERSTIEN ISR 09:44
99 Atsushi OKA JPN 09:44
100 Tomasz MICKIEWICZ POL 09:44
101 Mohamed BOUZIDI ALG 09:44
102 Erik BASKA SVK 09:44
103 Yannick ECKMANN USA 09:44
104 Juraj LAJCHA SVK 09:44
105 Alexandre DARVILLE USA 09:44
106 Ryan MULLEN IRL 09:44
107 David PER SLO 09:44
108 Amund GROENDAHL JANSEN NOR 09:44
109 Domen NOVAK SLO 09:44
110 Jonathan DIBBEN GBR 09:44
111 Mario GONZALEZ SALAS ESP 09:44
112 Marlen ZMORKA UKR 09:44
113 Ioannis SPANOPOULOS GRE 13:25
114 Ðúc Tâm TRINH VIE CMC 17:14
115 Filip TARAGEL SVK 17:14
Poza limitem czasu :     
116 Ohko SHIMIZU JPN
117 Emils LIEPINS LAT
118 Imanol ESTÉVEZ ESP
119 Mario DASKO SVK
120 Peeter TARVIS EST
121 João GASPAR BRA
122 Nassim SAIDI ALG
123 Kaspars SERGIS LAT
124 Roman LUTSYSHYN UKR
125 Krists NEILANDS LAT
126 Abderrahmane MANSOURI ALG
127 Andrejs PODANS LAT
128 Edvin THOLIN SWE
129 Galym AKHMETOV KAZ
130 Mads PEDERSEN DEN
131 Christopher LAWLESS GBR
132 Abderrahmane BECHLAGHEME ALG
133 Royner NAVARRO PER CMC
134 Nurbolat KULIMBETOV KAZ
135 Jan CHALUPCIK SVK
136 Endrik PUNTSO EST
137 Timmo JERET EST
138 Cristofer JURADO PAN CMC
139 Gianluca OCANHA SUI
140 Alexander GRIGORIEV RUS
141 Mykhaylo POLIKARPOV UKR
142 Marc SOLER ESP
143 Fredrik Strand GALTA NOR
144 Krisjanis BEITANS LAT
145 Mihkel RÄIM EST
146 Daniel SÁNCHEZ ESP
147 Ben EINHORN ISR
148 Ignazio MOSER ITA
149 Arne EGNER GER
150 Jonas KOCH GER
151 Dieter BOUVRY BEL
152 Frederik PLESNER DEN
153 Kristian NEEMELA EST
154 Germain BURTON GBR
155 Nikolaos IOANNIDIS GRE
156 Cormac CLARKE IRL
157 Nicolas MARINI ITA
158 Naoya UCHINO JPN
159 Sergey SHEMYAKIN KAZ
160 Sven FRITSCH LUX
161 Leonel sousa COUTINHO POR
162 Pontus KASTEMYR SWE
163 Lars SCHNYDER SUI

Wycofali się :    

Alexander MORGAN AUS
Adil BARBARI ALG
Oskar NISU EST
Panagiotis CHATZAKIS GRE
Dimitrios ANTONIADIS GRE
Michail KORTSIDAKIS GRE
Conor DUNNE IRL
Roy GOLDSTEIN ISR
Guy GABAY ISR
Aviv YECHZKEL ISR
Tal GABBAI ISR
Jerome THEIS LUX
Andriy ORLOV UKR
Sergiy KOZACHENKO UKR

 

Foto: Melissa Wielerfoto’s

Arek Waluga @ArekWaluga77