Tomasz MickiewiczTomasz Mickiewicz zajął bardzo dobre 9. miejsce w wyścigu ZLM Tour, który zaliczany jest do cyklu Pucharu Narodów U-23. Pierwszy na mecie zameldował się Thomas Boudat (Francja).

Młodzi zawodnicy ścigali się dziś na wietrznej 177 kilometrowej trasie wokół Goes. Bardzo aktywni byli reprezentanci Polski, a zwłaszcza Przemysław Kasperkiewicz oraz Tomasz Mickiewicz.

Kolarz ActiveJet Team znalazł się w decydującej akcji. Wraz z zawodnikiem z Dzierżoniowa odjechało jeszcze dziewięciu śmiałków. Po atakach na finałowym kilometrach, ostatecznie triumfował Francuz Thomas Boudat. Drugi był triumfator Paryż-Roubaix juniorów z 2012 roku – Mads Wurtz Schmidt (Dania), a trzeci Marc Serraeu (Francja). „Micek” finiszował na 9. miejscu.

Top 20:

1 BOUDAT Thomas
2 WüRTZ SCHMITZ Madsr
3 SARREAU Marc
4 SHALUNOV Evgeny
5 SPENGLER Lukas
6 MULLEN Ryan
7 BYSTRøM Sven Erik
8 OIEN Justin
9 MICKIEWICZ Tomasz
10 CHETOUT Loïc
11 SVESHNIKOV Kirill
12 MANZIN Lorenzo
13 HOELGAARD Daniel
14 CARBEL SVENDGAARD Michael
15 VAN DER HOORN Taco
16 SIMION Paolo
17 WILLWOHL Willi
18 BERTAZZO Liam
19 STASH Mamyr
20 FEIEREISEN Kevin

 

Foto: Robert Słupik

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułZapowiedź Amstel Gold Race 2014!
Następny artykułBardzo dobra jazda Polaków w Pucharze Czech
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rebe
Rebe

„Micek finiszował na 9 miejscu” …, tyle , że z dziesięcioosobowej grupki . To znaczy , że w decydującej rozgrywce był przedostatni . Tylko Kwiatek walczy na finiszach , reszta tylko dojeżdża .