Milan KadlecMilan Kadlec (Dukla Praha) triumfował w drugiej odsłonie tegorocznego Pucharu Czech. Na podium stanęli: Paweł Bernas i Adam Stachowiak (obaj BDC MarcPol), a czwarty był Kamil Zieliński (Mexller).

Na starcie wyścigu Kyjovske Slovacko stanęło 157 zawodników, w tym kilka polskich drużyn, a zwłaszcza kontynentalne: BDC MarcPol, Mexller oraz Wibatech Fuji Żory. Kolarze miel do pokonania 140 km w wymagającym terenie. Oprócz ukształtowania terenu we znaki kolarzom dał się także bardzo silny wiatr, który zdziesiątkował peleton. Rywalizację ukończyło nieco ponad 30 śmiałków.

Już od pierwszych kilometrów mocno pracowali zawodnicy zespołu Dukla Praha i to właśnie jeden z nich sięgnął po zwycięstwo. Milan Kadlec wraz z Kamilem Zielińskim, Pawłem Bernasem, Adamem Stachowiakiem i kilkoma innymi kolarzami zabrali się w odjazd na około 60 km do mety. Na końcówce została z przodu grupka sześciu harcowników. Wtedy na atak zdecydował się jeszcze Paweł Bernas, a za nim ruszył Kadlec. To oni walczyli na finiszu o pierwszą lokatę.

Za ich plecami finiszowali Stachowiak i Zieliński.

Źródło: Mexller Team

Poprzedni artykułTomasz Mickiewicz dziewiąty w ZLM Tour!