start orlicyPiotr Brożyna (Telco`m- Gimex)  po udanym ataku został mistrzem Polski orlików ze startu wspólnego. Srebrny medal zdobył Wojciech Franczak (TKK Pacific Toruń), a brąz Tomasz Mickiewicz (ActiveJet Team).

W sobotnie przedpołudnie do rywalizacji mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym przystąpili orlicy. Na starcie stanęło stu zawodników. Do pokonania mieli 8 rund, każda po 22 kilometry.

Już na początkowych od grupy zasadniczej odjechało dwunastu zawodników, skłąd ucieczki wyglądał następująco: Rafał Jeziorski (KS Pogoń Mostostal Puławy), Jakub Kaczmarek (Telco`m- Gimex ) Kacper Kistowski (Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne), Adrian Banaszek (BDC Marcpol), Piotr Brożyna (Telco`m- Gimex ), Marcin Karbowy (Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne ), Jakub Foltyn (Ks Pogoń Mostostal Puławy), Tomasz Mickiewicz (ActiveJet Team), Bartosz Szczepanowski (Experiment 23), Norbert Krakowiak (TC Chrobry Głogów), Wojciech Franczak (TKK Pacific Toruń) oraz  Bartosz Piotrowski (Experiment 23).

Po 44 kilometrach ucieczka miała 1:15 przewagi. W połowie dystansy powiększyła się ona do 2:20.

Po pokonaniu sześciu okrążeń z ucieczki zaatakowali Tomasz Mickiewicz, Jakub Kaczmarek, Jakub Foltyn, Piotr Brożyna i Wojciech Franczak. Szybko wypracowali sobie prawie dwie minuty do goniącej trójki: Eryk Latoń (BDC MarcPol), Bartosz Zając (TC Chrobry Głogów) i Michał Czerkies (KS Pogoń Mostostal Puławy).

Ostatecznie piątka na ostatnią rundę wjechała z taką przewagą, że wiadomym było, iż wśród tych kolarzy jedzie przyszły mistrz Polski.

Pięć kilometrów przed kreską na samotny atak zdecydował się Piotr Brożyna, na tyle skutecznie, że samotnie przekroczył linię mety! W walce o srebro górą był Franczak, który pokonał Mickiewicza.