Tony MartinJak wiadomo na całym świecie trwają krajowe mistrzostwa w kolarstwie. Dotychczas są rozgrywane jazdy indywidualne na czas. Poniżej prezentujemy pełne wyniki z Portugalii, Niemiec, Hiszpanii oraz pierwsze trójki z innych państw.

Niespodzianka miała miejsce w Portugalii. Tam bowiem, mistrz świata Rui Costa został pokonany przez kolegę z drużyny – Nelsona Oliveirę.

Portugalia: 

1. OLIVEIRA Nelson LAMPRE-MERIDA 0:42:08.586
2. COSTA Rui LAMPRE-MERIDA 0:42:46.766
3. SOUSA Sergio EFAPEL/GLASSDRIVE 0:42:57.723
4. MESTRE Ricardo EFAPEL/GLASSDRIVE 0:43:25.741
5. BRANDÃO Jóni EFAPEL/GLASSDRIVE 0:43:31.744
6. BROCO Hernani LOULETANO/DUNAS DOURADAS 0:44:01.346
7. SABIDO Hugo LA ALUMINIOS/ANTARTE 0:44:07.596
8. CASIMIRO Henrique BANCO BIC/CARMIM 0:44:24.744
9. COSTA Mario OFM/QUINTA DA LIXA 0:44:41.242
10. GAMITO Vitor LA ALUMINIOS/ANTARTE 0:44:48.848
11. MESTRE Daniel BANCO BIC/CARMIM 0:44:50.220
12. NUNES Diogo BANCO BIC/CARMIM 0:45:10.943
13. MOURATO André LA ALUMINIOS/ANTARTE 0:45:27.219
14. CARDOSO Filipe EFAPEL/GLASSDRIVE 0:45:49.776
15. VALINHO Victor LOULETANO/DUNAS DOURADAS 0:46:07.967
16. PAULINHO Pedro LA ALUMINIOS/ANTARTE 0:46:33.208
17. JORGE Iúri LOULETANO/DUNAS DOURADAS 0:47:10.152

Niemcy:

1 Tony MARTIN OPQ 56:22:00
2 Nikias ARNDT GIA 57
3 Lars TEUTENBERG +1:14
4 Daniel WESTMATTELMANN TKG +2:06
5 Nico HESSLICH +2:09
6 Michel KOCH CAN +2:17
7 Jasha SÜTTERLIN MOV +2:27
8 Jan-Niklas DROSTE THF +3:06
9 Gero WALBRÜL TKG +3:11
10 Richard STOCKHAUSEN BAI +4:02
11 Franz SCHIEWER LKT +4:04
12 Maximilian HORNUNG +4:25
13 Sebastian DECKERT LKT +4:29
14 Lars BARTLAU +4:48
15 Peter RENNER +4:59
16 Dirk FINDERS JTW +5:12
17 Christopher MALETZ +5:23
18 Stefan GAEBEL +5:55
19 Kai-Henrik GÜNTHER +6:40
20 Sascha STARKER +6:54
21 Enrico HEINOWSKY +7:15
22 Michael RADEMACHER +7:23
23 Gregor HOOPS +7:44
24 Eduard SCHWARZKOPF +7:57

Hiszpania:

1º 6 VALVERDE, Alejandro ESP MOVISTAR 0:58:00 Palmarés completo
2º 4 IZAGIRRE, Jon ESP MOVISTAR a 56 
3º 1 CASTROVIEJO, Jonathan ESP MOVISTAR a 01:04 
4º 3 HERRADA, Jesús ESP MOVISTAR a 01:06 
5º 2 ERVITI, Imanol ESP MOVISTAR a 01:19 
6º 5 INTXAUSTI, Beñat ESP MOVISTAR a 01:24 
7º 21 TERUEL, Eloy ESP JAMIS HAGENS a 01:47 
8º 38 DE SEGOVIA, José A. ESP SUPERM. FROIZ a 02:18 
9º 7 FRAILE, Omar ESP CAJA RURAL RGA a 02:24 
10º 20 RUBIO, Diego ESP EFAPEL GLASSDRIVE a 02:37 
11º 12 LARRINAGA, Jon ESP EUSKADI a 03:25 
12º 19 DE LA PARTE, Víctor ESP EFAPEL GLASSDRIVE a 03:34 
13º 11 MERINO, Igor ESP BURGOS BH a 03:36 
14º 18 BRAVO, Garikoitz ESP EFAPEL GLASSDRIVE a 03:47 
15º 29 TORRES, Albert ESP ECUADOR TEAM a 03:51 
16º 14 ZUAZUBISKAR, Illart ESP EUSKADI a 03:53 
17º 13 TXOPERENA, Beñat ESP EUSKADI a 03:57 
18º 17 MUNTANER, David ESP ACTIVEJET a 03:59 
19º 10 SÁNCHEZ, Luis León ESP CAJA RURAL RGA a 04:05 
20º 43 JURADO, Marcos ESP SEGUROS BILBAO a 04:08 
21º 27 MANCEBO, Francisco ESP SKYDIVE DUBAI a 04:21 
22º 28 ROVIRA, Jaume ESP ECUADOR TEAM a 04:22 
23º 31 CANTERO, Fco. Javier ESP ANDALUCÍA a 04:28 
24º 26 VERONA, Carlos ESP OMEGA PHARMA a 04:39 
25º 9 MÁS, Luis Guillermo ESP CAJA RURAL RGA a 04:43 
26º 36 MARTÍNEZ D.M., Raúl ESP LIZARTE GALIBIER a 05:38 
27º 8 MADRAZO, Ángel ESP CAJA RURAL RGA a 05:53 
28º 42 ALBÓS, David AND ANDORRANA a 06:23 
29º 16 GONZÁLEZ, Mario ESP ACTIVEJET a 06:24 
30º 33 VICENTE, Adolfo ESP CAMBRE CAEIRO a 06:42 
31º 41 ORTEGO, Armando ESP ZIRAUNA INFISPORT a 06:43 
32º 35 MARTÍNEZ, Iván ESP GSPORT TERRA I MAR a 06:45 
33º 24 GARCÍA D.M., Vicente ESP LOULETANO a 06:55 
34º 39 MÍGUEZ, Sergio ESP SUPERM. FROIZ a 07:09 
35º 40 MARTÍN, Noel ESP TELCO’M GIMEX a 07:20 
36º 15 NOHALES, Edgar ESP 7 ELEVEN a 08:01 
37º 32 SARDÁ, Javier ESP AUTRONIC VIGUÉS a 08:15 
38º 30 LÓPEZ, Joaquín ESP ALUMINIOS CORTIZO a 09:29

Białoruś:

1. Kanstantsin Siutsou (Sky)

2. Siarhei Papok (Rietumu-Delfin)

3. Branislau Samoilau (CCC)

Rosja:

1. Anton Vorobyev (Katusha)

2. Sergei Chernetckii (Katusha)

3. Artem Ovechkin (RusVelo)

Litwa:

1. Ramunas Navardauskas (Garmin-Sharp)

2. Ignatas Konovalovas (MTN-Qhubeka)

3. Gediminas Bagdonas (AG2R)

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska