guzPaulina Guz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów) wygrała w Sobótce Mistrzostwa Polski elity kobiet! Złoty krążek w orliczkach zdobyła specjalistka od MTB – Monika Żur (4F Racing Team).

Najlepsze Panie w Polsce ścigały się dziś na 5 okrążeniach wokół góry Ślęży. Każde z nich liczyło 22 kilometry i prowadziło m.in przez Przełęcz Tąpadła.

Zaraz po starcie odjechały: Karolina Karasiewicz (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), Paulina Guz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), Monika Żur (4F Racing Team), Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń), Olga Wasiuk (MGLKS Błęktini Paula-Trans Koziegłowy). Po pierwszym okrążeniu miały one 2 minuty i 40 sekund przewagi nad peletonem.

66 kilometrów przed metą od czołówki odpadła Wasiuk, a peleton do prowadzących tracił ponad 5 minut! Sytuacja na trasie spowodowała, że w zasadniczej grupie po prostu nie było komu gonić…

Wjeżdżając na ostatnią rundę, prowadząca czwórka miała 5 minut i 50 sekund w zapasie nad resztą stawki. Było więc już pewne, że medalistki jadą w odjeździe. Tytuł ostatecznie wywalczyła Paulina Guz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów). Podopieczna trenera Mariusza Mazura pokonała Monikę Brzeźną (TKK Pacific Toruń) oraz Monikę Żur (4F Racing Team), która zdobyła złoto w orliczkach.

Srebro w kategorii młodzieżowej wywalczyła Karolina Karasiewicz (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), a brąz Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv).

Fot: Pzkol

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułPiotr Brożyna mistrzem Polski orlików ze startu wspólnego 2014!
Następny artykułZapowiedź ostatniego dnia Mistrzostw Polski w Sobótce!