Już w niedzielę najlepsi kolarze w naszym kraju rywalizować będą o tytuł mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego!Z Tytułu, bronić będzie Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step). Przed wyścigiem zawodowców, na trasie zmierzą się także amatorzy.

Michał Kwiatkowski

Program ostatniego dnia Mistrzostw Polski w Sobótce:

9:30 – 11:30 – wyścig amatorów o „Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego” – zapisy,
10:30 – 11:30 – zbiórka uczestników ze startu wspólnego obok hotelu Sobotel
12:00 – START kat. Elita Mężczyzn dyst. 222,0 km
12.30 – odsłonięcie tablic w Alei Gwiazd Kolarstwa
14.00 – 14.45 – dekoracja amatorzy Open, Maxi K i M, Mini K i M,
17:30 +/- META kat. Elita Mężczyzn,
17:45 – dek
oracja medalistów w kat. Elita Mężczyzn scena główna obok hotelu Sobotel,
18:00 – konferencja prasowa pierwsza trójka elity mężczyzn ZAKOŃCZENIE MISTRZOSTW POLSKI 2014.

Trasa:

profil

 

Bez wątpienia faworytem numer jeden do wygrania wyścigu jest Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step). Ubiegłoroczny triumfator pokazał na środowej czasówce, że jest w gazie przed Tour de France i nie łatwo będzie go pokonać. Tym bardziej, że „Kwiato” może liczyć na pomoc Michała Gołasia i Łukasza Wiśniowskiego.

Zobaczymy czy na takiej trasie Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) będzie w stanie zagrozić aktualnemu mistrzowi Polski. Bardzo zmotywowana będzie także ekipa CCC Polsat Polkowice, która będzie chciała pokazać na MP, że jest najlepszą ekipą w Polsce. W ich składzie znajduje się drugi przed rokiem – Adrian Honkisz.

ActiveJet Team może liczyć na trzeciego w 2013 roku Łukasza Bodnara. Być może Piotr Kosmala na ten wyścig ustawi swoją ekipę pod wszechstronnego Pawła Franczaka.

Wydaje się, że liderem BDC MarcPol powinien być znajdujący się w znakomitej formie Paweł Bernas, jeśli nie – to Dariusz Banaszek będzie z pewnością szukał innego, taktycznego sposobu, by na najwyższym stopniu podium stanął kolarz w niebieskim trykocie.

Portal naszosie.pl przeprowadzi relacje live z niedzielnego wyścigu!

 

Andrzej Gucwa

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
ccc
ccc

bdc nie ma żadnych szans.