keldermanWilco Kelderman (Belkin Pro Cycling) chce w przyszłym sezonie wystartować w dwóch Wielkich Tourach. Jego głównym celem ma być wysoka pozycja w Giro d’Italia.

22. letni Kelderman od samego początku kariery jest związany z Rabobankiem. Już w 2010 roku triumfował w Tour Of Norway i Internationale Thüringen-Rundfahrt U23. Ma na swoim koncie wygrane w klasyfikacji młodzieżowej Critérium du Dauphiné, Amgen Tour of California i Post Danmark Rundt. W minionym sezonie Holender wygrał taką klasyfikację w Tour de Romandie i zadebiutował w Wielkim Tourze. Występ w Giro d’Italia zakończył na 17. miejscu w generalce i 3. pozycji w klasyfikacji młodzieżowców.

W 2014 roku młody Holender chce wystąpić w Giro i podczas hiszpańskiej Vuelty. Po udanym debiucie wzrósł jego apetyt na sukcesy. Jego celem będzie wysoka pozycja w klasyfikacji generalnej włoskiego wyścigu: „Myślę, że walka o najwyższe pozycje w Giro, a potem solidne przejechanie Vuelty jest w moim zasięgu. Przede wszystkim między tymi dwoma występami trzeba sobie zrobić trochę przerwy. Tuż przed Vueltą najlepiej pojechać Tour de Pologne albo Eneco Tour. Jeśli chodzi o Tour de France, to pierwszeństwo w występie mają Bauke Mollema i Robert Gesink. Ja mam nadzieję na występ w La Grande Boucle podczas edycji w 2015 roku. Zwłaszcza, że startujemy z Holandii.”

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments