Kwiatek StybarZdenek Stybar (Omega Pharma – Quick Step) chce w nadchodzącym sezonie skupić się na wiosennych klasykach. Mistrz świata w przełajach nie wyklucza występu w kilku błotnistych imprezach.

Dla Zdenka Stybara zakończony sezon był bardzo udany. Czeski kolarz wygrał etap na Vuelta a Espana i klasyfikację generalną Eneco Tour. Zajął także szóste miejsce w Paryż – Roubaix, a gdyby miał więcej szczęścia na Carrefour de l’Arbre mógłby powalczyć o lepszą lokatę. Po występie w Tour of Beijing Stybar udał się do USA, aby tam potrenować w tunelu aerodynamicznym.

“W ciągu dwóch dni spędziłem około 16 godzin w tunelu aerodynamicznym. To była moja własna inicjatywa, a ciężko było znaleźć wolny tunel w Europie. Wszystko zajęte przez drużyny Formuły 1. Teraz chciałbym sobie zrobić dwa tygodnie przerwy i zwyczajnie odpocząć. Nie umiem odejść od kolarstwa przełajowego. Nastawiam się na kilka startów, ale decyzji co do startu w mistrzostwach świata jeszcze nie podjąłem. Jeśli chodzi o ściganie na szosie, to chcę skupić się na wiosennych klasykach.” mówi Stybar.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga