CYCLING-ITA-LOMBARDYZnając trasę Giro d’Italia i Tour de France, Joaquim Rodriguez (Katusha) wybiera Giro, ponieważ trasa jest bardziej dostosowana do jego umiejętności.

W przyszłym roku moim celem jest Giro, to trudny wyścig,” potwierdził tegoroczny lider rankingu UCI World Tour dla katalońskiej telewizji Sport3. “W zeszłym roku byłem drugi, przegrałem jedynie o 16 sekund z Hesjedalem. Lubię ten wyścig i cieszy mnie to, że w przyszłorocznej trasie mało jest płaskich etapów.”

Rodriguez sezon zakończył w październiku wygrywając w Lombardii, wcześniej był drugi w mistrzostwach świata, czwarty we Vuelta a Espana i trzeci w Tour de France.

Jego wyniki doprowadziły go do wygrania rankingu UCI World Tour po raz trzeci w ciągu czterech lat: “Zwycięstwo w tym rankingu to dla mnie bardzo ważna nagroda, można to porównać do rankingu ATP w tenisie. To ogromny zaszczyt”.

“Teraz jestem na wakacjach, końcówka października i listopad to czas na odpoczynek. W grudniu zacznę trenować, a zespół będzie miał pierwsze zgrupowanie tutaj w Katalonii. Pierwszy mój start to Tour de San Luis” – zakończył “Purito”.