hoflandMoreno Hofland (Belkin Pro Cycling Team) został zwycięzcą ósmego etapu wyścigu Tour of Hainan. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) zapewnił sobie triumf w klasyfikacji górskiej.

Przedostatni etap Tour of Hainan liczył 172,4 kilometra i prowadził z Dongfang do Danzhou. Na trasie mieliśmy trzy górskie premie, które podzieliły peleton na kilka grupek. Ostatecznie walkę o etapowy triumf rozegrało ze sobą 34. zawodników.

Podobnie jak poprzednio ekipa Belkin Pro Cycling Team nie dała szans konkurentom. Mamy ósmy etap i ósme zwycięstwo kolarzy z tej ekipy. Dziś triumfował Moreno Hofland, dla którego to trzecie zwycięstwo w Chinach. Drugie miejsce zajął Vitaliy Buts (Ukraina), a trzeci był Lars Boom (Belkin Pro Cycling Team).

Siódme miejsce na etapie zajął dziś Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), a dziesiąty był Marek Rutkiewicz. Zdobywając dziś cztery punkty na premiach górskich, Mateusz Taciak przypieczętował swój triumf w klasyfikacji górskiej wyścigu. Adrian Honkisz awansował na 8. miejsce w generalce.

Wyniki:

1 HOFLAND Moreno  Belkin Pro Cycling Team 20 30 4:18:53

2 BUTS Vitaliy Ukraine 14 18 ,,

3 BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 8 12 ,,

4 KONONENKO Mykhaylo Ukraine 7 7 ,,

5 AVERIN Maksym Atlas Personal – Jakroo 6 4 ,,

6 WALKER William Drapac Cycling Team 5 3 ,,

7 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice 4 2 ,,

8 AMORISON Frédéric Crelan-Euphony 2 1 ,,

9 JULES Justin La Pomme Marseille ,,

10 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice ,,

11 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

12 LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team ,,

13 PRUUS Peeter Rietumu – Delfin ,,

14 VASYLYUK Andriy Ukraine ,,

15 DUENAS NEVADO Moises  Burgos BH – Castilla y Leon ,,

16 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,,

17 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,

18 PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,

19 ZAGORODNY Volodymyr Ukraine ,,

20 LOOZEN Luc  Team Quantec – Indeland ,,

21 CHAN Hing Chun Hong Kong China ,,

22 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team ,,

23 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

24 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,

25 HALMURATOV Muradjan  RTS Racing Team ,,

26 HERNANDEZ Dario Burgos BH – Castilla y Leon ,,

27 LAPTHORNE Darren Drapac Cycling Team ,,

28 JIAO Pengda Champion System Pro Cycling Team ,,

29 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,,

30 BELDA GARCIA David  Burgos BH – Castilla y Leon ,,

31 POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo ,,

32 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,

33 GRECHYN Serhiy Ukraine ,,

34 DEL PINO CORROCHANO Jesus Burgos BH – Castilla y Leon ,,

35 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 0:07

36 ZHAO Kang China Hainan Yindongli Cycling Team 3:03

37 EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

38 LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

39 RETSCHKE Robert Team Quantec – Indeland ,,

40 WU Peilun  Qinghai Tianyoude Cycling Team ,,

41 KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

42 HELLMANN Julian Team Quantec – Indeland ,,

43 GU Ying Chuan Max Success Sports ,,

44 QIN Chen Lu Max Success Sports ,,

45 LIU Yilin Hengxiang Cycling Team ,,

46 CHEUNG King Wai Hong Kong China ,,

47 WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk ,,

48 KEI CHANG Wei RTS Racing Team ,,

49 KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo ,,

50 DESTRIBOIS Alex RTS Racing Team ,,

51 XING Fu Hengxiang Cycling Team ,,

52 LEUNG Chun Wing Hong Kong China ,,

53 KURTH Michael Team Quantec – Indeland ,,

54 RUDOLPH Malcolm Drapac Cycling Team ,,

55 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk ,,

56 WU Shengjun Qinghai Tianyoude Cycling Team ,,

57 HO Burr Hong Kong China ,,

58 BAI Lijun Max Success Sports ,,

59 BENOIT Andre Team Quantec – Indeland ,,

60 RANACHER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

61 WERST Raymond Team Quantec – Indeland ,,

62 SOROKIN Dimitriy Rietumu – Delfin ,,

63 GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team ,,

64 OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,

65 PALMER Thomas Drapac Cycling Team ,,

66 METLUSHENKO Yuri Ukraine ,,

67 XU Gang Champion System Pro Cycling Team ,,

68 LAGKUTI Sergiy Ukraine ,,

69 BOS Theo Belkin Pro Cycling Team ,,

70 GOESINNEN Floris Drapac Cycling Team ,,

71 WINTER Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,

72 HUCKER Robbie Drapac Cycling Team ,,

73 SAINT MARTIN Clément La Pomme Marseille ,,

74 SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin ,,

75 ALITIS Uldis Rietumu – Delfin ,,

76 LIU Jianpeng Hengxiang Cycling Team ,,

77 BRAMBILLA Giorgio Atlas Personal – Jakroo ,,

78 STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice ,,

79 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

80 PEETERS Kevin  Crelan-Euphony ,,

81 ROGERS Rico Dene Thomas Synergy Baku Cycling Project ,,

82 JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project ,,

83 YANG Jin China Hainan Yindongli Cycling Team ,,

84 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,

85 ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,

86 MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project ,,

87 LI Fuyu Hengxiang Cycling Team 3:18

88 WANG Bo Hengxiang Cycling Team 3:33

89 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk 6:35

90 BREYNE Jonathan  Crelan-Euphony 12:39

91 QIAO Feng China Hainan Yindongli Cycling Team 12:41

92 NI Yi Hui Max Success Sports ,,

93 VAN WINDEN Dennis Belkin Pro Cycling Team ,,

94 CLANCY Stephen Team Novo Nordisk ,,

95 MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

96 MORRIS Justin Stuart Team Novo Nordisk ,,

97 PERRY Aaron Team Novo Nordisk ,,

98 KO Siu Wai Hong Kong China ,,

99 LIU Biao Champion System Pro Cycling Team ,,

100 CHAN Yat Wai Hong Kong China ,,

101 BECIS Armands Rietumu – Delfin ,,

DNQ GONçALVES José La Pomme Marseille 4:18:53

DNQ DONG Xiaoyong Qinghai Tianyoude Cycling Team ,,

DNF MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille –

DNF SCHNAIDT Fabian Champion System Pro Cycling Team –

DNF TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille –

DNF RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos Burgos BH – Castilla y Leon –

DNF XUE Chao Hua Max Success Sports –

DNF CHEN Siyuan Qinghai Tianyoude Cycling Team –

DNF ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille –

DNS GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer –

Klasyfikacja generalna:

1 (1) HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team 10 30:06:59

2 (2) AMORISON Frédéric Crelan-Euphony 1:07

3 (3) LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team 1:14

4 (5) VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team 1:17

5 (8) WALKER William  Drapac Cycling Team 1:21

6 (10) KONONENKO Mykhaylo Ukraine 1:22

7 (11) HERNANDEZ Dario Burgos BH – Castilla y Leon 1:24

8 (12) HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,

9 (13) ZAGORODNY Volodymyr Ukraine 1:28

10 (15) LAPTHORNE Darren Drapac Cycling Team ,,

11 (16) BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 1:33

12 (18) VASYLYUK Andriy Ukraine 1:38

13 (17) BUTS Vitaliy Ukraine ,,

14 (29) POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo 1:42

15 (25) AVERIN Maksym Atlas Personal – Jakroo 1:49

16 (26) JULES Justin La Pomme Marseille 1:50

17 (28) JIAO Pengda Champion System Pro Cycling Team ,,

18 (36) MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice 1:52

19 (40) PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,

20 (43) PRUUS Peeter  Rietumu – Delfin ,,

21 (48) BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

22 (49) HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

23 (52) OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,,

24 (64) RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice ,,

25 (61) DEL PINO CORROCHANO Jesus  Burgos BH – Castilla y Leon ,,

26 (65) HALMURATOV Muradjan RTS Racing Team ,,

27 (72) DUENAS NEVADO Moises Burgos BH – Castilla y Leon ,,

28 (73) CHAN Hing Chun Hong Kong China ,,

29 (71) LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,

30 (74) TACIAK Mateusz  CCC Polsat Polkowice ,,

31 (75) MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,,

32 (80) LOOZEN Luc Team Quantec – Indeland ,,

33 (79) BELDA GARCIA David Burgos BH – Castilla y Leon ,,

34 (57) GRECHYN Serhiy Ukraine 2:02

35 (6) PEETERS Kevin Crelan-Euphony 4:22

36 (9) WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk 4:24

37 (14) MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project 4:31

38 (19) ROGERS Rico Dene Thomas Synergy Baku Cycling Project 4:49

39 (20) LIU Yilin Hengxiang Cycling Team ,,

40 (21) LAGKUTI Sergiy  Ukraine ,,

41 (22) GOESINNEN Floris Drapac Cycling Team 4:50

42 (24) SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project 4:51

43 (27) CHEUNG King Wai Hong Kong China 4:53

44 (30) ZHAO Kang China Hainan Yindongli Cycling Team 4:54

45 (32) KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo ,,

46 (31) JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project ,,

47 (33) KURTH Michael Team Quantec – Indeland 4:55

48 (35) LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

49 (34) SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin ,,

50 (38) WERST Raymond Team Quantec – Indeland ,,

51 (1) HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team 10 0:00

52 (2) AMORISON Frédéric Crelan-Euphony 1:07

53 (3) LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team 1:14

54 (5) VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team 1:17

55 (8) WALKER William Drapac Cycling Team 1:21

56 (10) KONONENKO Mykhaylo Ukraine 1:22

57 (11) HERNANDEZ Dario Burgos BH – Castilla y Leon 1:24

58 (12) HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,

59 (13) ZAGORODNY Volodymyr Ukraine 1:28

60 (15) LAPTHORNE Darren Drapac Cycling Team ,,

61 (16) BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 1:33

62 (18) VASYLYUK Andriy Ukraine 1:38

63 (17) BUTS Vitaliy Ukraine ,,

64 (29) POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo 1:42

65 (25) AVERIN Maksym Atlas Personal – Jakroo 1:49

66 (26) JULES Justin La Pomme Marseille 1:50

67 (28) JIAO Pengda Champion System Pro Cycling Team ,,

68 (36) MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice 1:52

69 (40) PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,

70 (43) PRUUS Peeter Rietumu – Delfin ,,

71 (48) BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

72 (49) HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

73 (52) OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,,

74 (64) RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice ,,

75 (61) DEL PINO CORROCHANO Jesus Burgos BH – Castilla y Leon ,,

76 (65) HALMURATOV Muradjan RTS Racing Team ,,

77 (72) DUENAS NEVADO Moises Burgos BH – Castilla y Leon ,,

78 (87) SOROKIN Dimitriy Rietumu – Delfin ,,

79 (71) LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,

80 (74) TACIAK Mateusz  CCC Polsat Polkowice ,,

81 (75) MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,,

82 (80) LOOZEN Luc Team Quantec – Indeland ,,

83 (79) BELDA GARCIA David Burgos BH – Castilla y Leon ,,

84 (57) GRECHYN Serhiy Ukraine 2:02

85 (6) PEETERS Kevin Crelan-Euphony 4:22

86 (9) WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk 4:24

87 (14) MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project 4:31

88 (19) ROGERS Rico Dene Thomas Synergy Baku Cycling Project 4:49

89 (20) LIU Yilin Hengxiang Cycling Team ,,

90 (21) LAGKUTI Sergiy [www.procyclingstats.com] Ukraine ,,

91 (22) GOESINNEN Floris Drapac Cycling Team 4:50

92 (24) SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project 4:51

93 (27) CHEUNG King Wai Hong Kong China 4:53

94 (30) ZHAO Kang China Hainan Yindongli Cycling Team 4:54

95 (32) KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo ,,

96 (31) JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project ,,

97 (33) KURTH Michael Team Quantec – Indeland 4:55

98 (35) LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

99 (34) SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin ,,

100 (38) WERST Raymond Team Quantec – Indeland ,,

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga