Chris Froome małeChristopher Froome (Sky) wygrał po samotnej akcji Saitama Criterium by Le Tour de France. Zwycięzca tegorocznej Wielkiej Pętli na ostatnim kilometrze zostawił współtowarzyszy ucieczki – Petera Sagana (Cannondale) oraz Rui Costę (Movistar).

Imprezę, której organizatorem jest ASO, czyli firma, która organizuje także Tour de France, miała na celu popularyzację kolarstwa oraz samego Grand Bucle w Japonii.

Wyścig miał formę kryterium ulicznego i liczył 54 km, a udział w nim wzięły największe gwiazdy tegorocznego TdF.

Według szacunków na kolarskiej imprezie w mieście Saitama położonym 20 km na północ od Tokio mimo deszczowej pogody, pojawiło się 200 000 kibiców.

4. miejsce po finiszu z dużej grupy zajął Marcel Kittel (Argos-Shimano).

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułTour of Hainan: Theo Bos po raz piąty, całe podium dla Belkin!
Następny artykułTour of Hainan: Hofland zgarnia etap, Taciak zwycięzcą klasyfikacji górskiej!