Arkadiusz OwsianEmanuel Piaskowy i Arkadiusz Owsian dołączą do zespołu ActiveJet Team. Obaj zawodnicy w minionym sezonie ścigali się w kategorii młodzieżowej, w której Piaskowy zdobył tytuł Górskiego Mistrza Polski na szosie.

– Jestem zadowolony, że tych dwóch zawodników będzie reprezentować nasz zespół. 22-letni Piaskowy to złoty medalista Górskich Mistrzostw Polski na szosie młodzieżowców. W sezonie 2013 był członkiem kadry narodowej i startował w wielu zagranicznych wyścigach dla zawodników do lat 23. Brał udział w mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach świata we Florencji. Dobrze jeździ po górach. Ma potencjał, aby stać się bardzo dobrym zawodnikiem, musimy go tylko odpowiednio poprowadzić. Arkadiusz Owsian to młody kolarz, ma dopiero 20 lat, ale już w kategorii juniorskiej wyróżniał się na tle rówieśników. Testy wydolnościowe, które przeszedł wyraźnie pokazują, że ma talent i zdrowie do tego sportu. Pomimo młodego wieku uważam, że jest już gotowy na międzynarodowe, zawodowe ściganie. Jednocześnie będziemy dbać o jego harmonijny rozwój, bez wywierania presji na wynik – zapowiedział dyrektor sportowy ActiveJet Team, Piotr Kosmala.

– Cieszę się, że będę częścią zespołu ActiveJet Team. Jestem pewny, że będziemy nową siłą zarówno w polskim peletonie, jak i groźnym konkurentem dla zagranicznych ekip, z którym trzeba będzie się liczyć. Jest to team przyszłościowy, nie tylko ze względu na dobór młodych, perspektywicznych zawodników, ale także na zaangażowanie osób, z którymi będziemy współpracować, a to wszystko dzięki wsparciu Prezesa Piotra Bielińskiego, który stara się stworzyć jak najlepsze warunki do naszego rozwoju. Przechodzę z zespołu TKK Pacific Toruń, któremu chciałbym serdecznie podziękować za dotychczasowe wsparcie i 4 lata współpracy. Był to dobry czas, gdzie sporo się nauczyłem i rozwinąłem mając szanse startów w wielu zagranicznych wyścigach. Co do przyszłego roku, to cieszę się, że pojedziemy w wielu prestiżowych wyścigach, a moim zadaniem będzie dobra jazda po górach. Wierzę, że ciężka praca z odpowiednimi ludźmi prędzej czy później przyniesie spodziewany rezultat w postaci wygranych wyścigów – powiedział Emanuel Piaskowy.

Możliwość jazdy w barwach ActiveJet Team to dla mnie ogromna szansa. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób chciałoby być na moim miejscu, dlatego dołożę wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować się do sezonu. Moim celem będzie zdobywanie doświadczenia i pomoc kolegom. Jednak jeśli nadarzy się okazja, aby ugrać coś dla siebie, będę chciał ją wykorzystać. Oprócz wyścigów z ekipą, chciałbym dobrze wypaść w mistrzostwach Europy i świata młodzieżowców. Najważniejsze to zbliżyć się do zachodu, a mając takie zaplecze i ludzi wokół z ogromną pasją, jest to tylko kwestia czasu – dodał Arkadiusz Owsian.

Obecnie ActiveJet Team liczy czterech zawodników. Obok Arkadiusza Owsiana i Emanuela Piaskowego, wcześniej kontrakty podpisali Konrad Dąbkowski i Hiszpan David Muntaner.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments