Wcześniej drużyna Petera Sagana poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Wojciechem Migdałem, teraz umowę podpisał też Emanuel Piaskowy.

24-letni kolarz z Krakowa został określony jako wyjątkowo ciężko pracujący góral. Ma też znakomite wyczucie do ucieczek.

Jestem dumny, że w przyszłym roku nadal będę częścią Cycling Academy Team. Poprzedni sezon przyniósł mi ogrom doświadczenia. Wierzę, że następny rok, z mocniejszym składem i wspaniałym zapleczem, przyniesie wielkie sukcesy. – cieszył się Piaskowy

Piaskowy rozpoczął swoją karierę jako zawodnik kolarstwa górskiego i zdobywał m.in. tytuły Mistrza Polski juniorów. W ostatnim sezonie był znakomitym pomocnikiem liderów Daniela Turka i Bartosza Warchoła. Kiedy tylko miał okazję, ścigał się na własne konto i osiągał dobre rezultaty – zajął czwarte miejsce w Koronie Kocich Gór, piąte w GP Polski i siódme w klasyfikacji końcowej Tour of Małopolska.

Emanuel, podobnie jak Wojtek Migdał, bardzo poświęca się dla drużyny. Jest kompletnym kolarzem, który jest w pełni lojalny swoim kolegom. W przyszłym roku chcemy widzieć dalszy jego progres w umiejętnościach wspinaczki po górach. Z odpowiednimi przygotowaniami razem z Luisem Lemusem i Chrisem Butlerem może stworzyć w górach znakomite trio. – skomentował menedżer Ran Margaliot.

źródło, foto: Cycling Academy Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments