Cycling: Team OPQS 2014

Sagi pod tytułem “Wspólne życie Marka Renshawa i Marka Cavendisha” ciąg dalszy. Po raz kolejny, Australijczyk znany z umiejętności doskonałego rozprowadzania, postanowił pozostać wiernym Manxmanowi, podpisując trzyletni kontrakt z Team Dimension Data.

Doskonała współpraca pomiędzy dwoma wyżej wymienionymi kolarzami trwa już od 2009 roku, z dwuletnią przerwą na holenderską przygodę 33-letniego Australijczyka. Bez chwili zastanowienia należy przyznać, iż duet Renshaw – Cavendish jest jednym z najskuteczniejszych w XXI wieku. O swoim przywiązaniu do znakomitego brytyjskiego sprintera mówi sam zawodnik z Antypodów.

Przejście z Belkinu do Omegi było wielkim powrotem do Cave’a. Po dwóch latach jazdy dla siebie stwierdziłem, że dużo lepiej czuje się będąc jego najważniejszym pomocnikiem. Myślę, że kolejna zmiana nie tylko da nam poczuć nową atmosferę, ale i odbudować się mentalnie. 

Zwycięzca Tour of Qatar sprzed 4 lat odniósł się także do nowego pociągu, który będzie musiał uformować się w zespole z Afryki.

Nie mam pojęcia ile czasu nam to zajmie. Może to być pół roku, może to być sześć miesięcy. Na najbliższym obozie przygotowawczym z pewnością usiądziemy do rozmów i zastanowimy się nad przyszłorocznymi planami. Z pewnością ułożenie nowego pociągu nie będzie proste, ale powinniśmy szybko dać radę.

Niewykluczone, że dwójka Renshaw – Cavendish będzie główną kartą przetargową zespołu Dimension Data podczas procesu przyznawania dzikich kart na kolejną edycję Tour de France.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments