Warszawski Veloart nie zapada w sen zimowy, wręcz przeciwnie. Od soboty niezwykłe wydarzenie – Wingate Challenge!

Niezależnie od tego czy twoim przeciwnikiem jest zawodnik innej drużyny czy jesteś nim ty sam. Tej zimy musisz stanąć do kolarskiej bitwy światów i walczyć o główną nagrodę.

Sprawdź się w Wingate Challenge:

Słyszeliście o teście Wingate? Jest to najczęściej stosowany test do badania wydolności beztlenowej. Test wykonywany jest na ergometrze i pozwala na uchwycenie dynamiki zmiany generowanej mocy oraz jej spadku podczas trwania testu. Ważnym czynnikiem jest odpowiedni dobór obciążenia do masy ciała. Jednym z ważniejszych wskaźników uzyskiwanych w tym teście jest moc maksymalna na kilogram. Tak to wygląda w skrócie.. Więcej dowiecie się w sobotę (omówienie testu przeprowadzi ekspert 4SL)!

Co mamy Wam do zaproponowania? Kolarską rywalizację o miejsce w Hall of Fame obok PRO kolarzy i mega nagrody! Zarezerwujcie termin, szykujcie nogę.

Prolog Wingate Challenge już w najbliższą sobotę, 14.11 w samo południe. W Prologu biorą udział wybrani i zaproszeni przez nas zawodnicy wszystkich kategorii. Jeśli ktoś z Was chciałby wziąć udział w Prologu prosimy o kontakt na priv wraz z krótką informacją o swoim stażu kolarskim, mamy 10 miejsc! Wszystkich innych kolarzy, rowerzystów, kibiców, niepewnych startu zapraszamy w charakterze obserwatorów! Będzie się działo! WAŻNE: W trakcie prologu będzie możliwość zapisania się na przyszłe terminy testów!

Od prologu działamy cyklicznie w każdy piątek i sobotę (od weekendu 20-21.11). W określonych godzinach, na które trzeba się wcześniej zapisać, specjaliści 4SportLab i VA przeprowadzają test Wingate. W ostatni weekend każdego miesiąca odbywać się będzie event, na który będziemy zapraszać liderów klasyfikacji, fajnych i znanych ludzi (nie tylko z kolarskiego świata). Żeby uatrakcyjnić zabawę podzieliśmy Was na kategorie, szczegóły w skróconym regulaminie poniżej (oficjalny regulamin przedstawiony zostanie 14.11). Wielki finał na koniec marca 2016 wyłoni zwycięzców poszczególnych kategorii oraz głównych zwycięzców (w kategorii kobiet i mężczyzn) Finału Finałów, którzy otrzymają nagrody wartości 10 000zł (szczegóły 14.11)! Dla zwycięzców kategorii miesiąca także przewidziane są rzeczowe nagrody warte uwagi..

Skrócony regulamin:

1. Zawody odbywają się w Veloart przy ul. Stefana Żeromskiego 17c, Warszawa, a organizatorami są Veloart oraz 4SportLab.
2. Uczestnicy podzieleni zostaną na 4 kategorie
A: PRO kolarze i triathloniści – PRO_Challenge
B: Celebryci i sportowcy (z wyłączeniem kolarzy) – Celebrity_Challenge
C: Amatorzy kobiety i mężczyźni – VA_Challenge
D: Drużyny 3 osobowe składające się tylko z amatorów – 4SL_Challenge
3. Bezpośrednio przed testem każdy uczestnik ważony jest w spodenkach, koszulce i skarpetkach.
4. Uczestnik rozpoczyna rozgrzewką, po której jest 5 minut przerwy i start testu.
Test to 30 sekund ciągłej jazdy.
Wynikiem branym pod uwagę jest wartość maksymalna wyrażona w watach na kilogram (W/kg).
Najlepsze wyniki publikowane są na tablicy Hall of Fame znajdującej się w Veloart Cafe, dedykowanej stronie internetowej, jak i profilach FB Veloart oraz 4SportLab.
5. Każdy uczestnik musi podpisać zgodę na udział w zawodach oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
6. Struktura rozgrywek:
a) Co tygodniowa rywalizacja wyłania 4 osoby w kategorii kobiet i mężczyzn z najlepszymi wynikami, które na zakończenie miesiąca wezmą udział w rywalizacji o zwycięzcę miesiąca.
b) Rywalizacja o zwycięzcę miesiąca odbywać się będzie w ostatni tydzień każdego miesiąca i rozgrywana będzie w systemie pucharowym. W półfinałach spotykają się miejsca 1-4 oraz 2-3, zwycięzcy rywalizują w finale. W finale miesiąca brać udział będą także przedstawiciele kategorii PRO_Challenge oraz Celebrity_Challenge lecz ich wyniki nie będą brane pod uwagę do rywalizacji o nagrody.
c) Do klasyfikacji drużynowej brane są pod uwagę 3 najlepsze wyniki uzyskane przez zawodników danej drużyny.
d) Finał finałów:
Udział tylko dla zwycięzców finałów miesiąca oraz 4 osób z najlepszymi wynikami. Rywalizacja w systemie pucharowym jak w finale miesiąca, 3 serie wyłaniające wielkiego zwycięzcę zgarniającego główną nagrodę.
Nagrody dla najlepszych w rywalizacji PRO_Challenge oraz Celebrity_Challenge!
7. Nagrody:
Dla zwycięzców miesiąca kategorii VA_Challenge oraz 4SL_Challenge przewidziane nagrody rzeczowe!
Dla zwycięzcy Finału Finałów nagroda rzeczowa o łącznej wartości 10.000 zł!!!
8. Data spotkania ogłoszenia oficjalnego regulaminu to 14.11 o godzinie 12.00 w Veloart.
O tej godzinie odbędzie się także oficjalne spotkanie informacyjne, prelekcja na temat testu Wingate oraz przyjmowanie zapisów na pierwszy otwarty test, który odbędzie się 20-21.11 (piątek-sobota).

Skrócony regulamin będzie podlegał uszczegółowieniom i zmianom. Oficjalny i obowiązujący regulamin zawodów udostępniony będzie w dniu 14.11.2015.

Wydarzenie na Facebooku >> tutaj

naszosiepl patronem medialnym