Tacx i-Genius MultiplayerNajnowszy produkt firmy Tacx – trenażer i-Genius Multiplayer sprawia, że ​​jazda w świecie wirtualnym staje się jeszcze bardziej realna. 

W ostatnią sobotę  siedzibie firmy Volvo Wadowscy w Gaju koło Krakowa, odbyło się oficjalne zakończenie Volvo Powerade MTB Marathon 2013.

Impreza przyciągnęła wielu fanów kolarstwa. W uroczystości wzięli udział Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM), Sylwester Szmyd (Movistar) oraz Rafał Majka (Saxo-Tinkoff).

Jedną z atrakcji był wirtualny wyścig na najnowszych trenażerach firmy Tacx – i-Genius Multiplayer. Do rywalizacji stanął nie kto inny tylko Sylwester Szmyd. “Sylwas” za rywala miał kibica, jednego z uczestników maratonów mtb.Sylwester Szmyd

Rzadko trenuję na trenażerach, wolę jednak trening w deszczu, ale na zewnątrz. Ale nie przy takiej opcji jak była w sobotę. Wybór trasy, ekran, koncentracja prawie jak na wyścigu. Świetny trening i super zabawa, no i rywal bardzo ładnie walczył, choć to ja ostatecznie zwyciężyłem. Co mnie zdziwiło, to w bardzo dużym stopniu trenażer odwzorował realną jazdę. Podjazdy, zjazdy – czułem się niemalże jak w warunkach rzeczywistych” – powiedział nam Sylwester po sześciokilometrowej “przejażdżce”.

Kolarze rywalizowali on-line na trasie o nazwie Montagna o długości 6,08 km (szczegóły dotyczące programu > tutaj)

i-Genius Multiplayer to najnowszy trenażer firmy Tacx. Połączenie sztywnej ramy, mocnego układu oporowego i zaawansowanych możliwości programu Tacx Trainer Software 4 Advanced sprawia, że ​​jazda w świecie wirtualnym staje się jeszcze bardziej realna. i-Genius Multiplayer to bezprzewodowa łączność między układem oporowym, interfejsem a komputerem. Hamulec generuje bardzo dużą moc nawet przy niskich prędkościach. Genius potrafi odwzorować nachylenie terenu między -20% a +20%. Podczas zjazdu trenażer napędza tylne koło. Podczas stromych podjazdów lub przy wysokich prędkościach trenażer generuje do 1500W.

Najważniejsze zalety spośród wszystkich trenażerów w ofercie to:
– najbardziej realne odwzorowanie oporu zarówno podczas podjazdów jak i zjazdów
– w zestawie: rama sterująca i licencja multiplayer umożliwiające rozgrywkę online
– system odzyskiwania energii powerback
– bardzo wysoki opór nawet przy niskich prędkościach (do 1500 watt)
– bezprzewodowa komunikacja ANT+

Więcej szczegółów znajdziecie > tutaj 

Do końca listopada możecie go kupić w naszym sklepie w obniżonej cenie.

Szczegóły > tutaj

 

Foto: www.velo.pl + własne