rogersMichael Rogers (Saxo – Tinkoff) po solowej akcji wygrał 22. edycję Japan Cup. Drugie miejsce zajął Jack Bauer (Garmin – Sharp), a trzeci był Damiano Cunego (Lampre – Merida).

22. edycja Japan Cup Cycle Road Race liczyła 151,3 kilometra. Na dystans złożył się dojazd do rund i 10 pętli po 14,1 kilometra. Kolarze musieli zmagać się z rzęsistym deszczem, który bardzo utrudniał rywalizację.

Decydujący atak miał miejsce na ostatniej pętli, kiedy zaatakowali Michael Rogers (Saxo – Tinkoff) i Joshua Edmondson (Sky Procycling). Młody Brytyjczyk nie był w stanie utrzymać koła bardziej doświadczonemu Australijczykowi. Rogers samotnie minął linię mety, notując na koniec sezonu dopiero pierwsze zwycięstwo.

Drugie miejsce wywalczył Jack Bauer (Garmin – Sharp), który na kresce pokonał Damiano Cunego (Lampre – Merida). Wyścig ukończyło tylko 39 zawodników, a wśród startujących nie było Polaków.

Wyniki:

1 ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff 100 125 4:25:00

2 BAUER Jack Garmin – Sharp 70 85 0:44

3 CUNEGO Damiano Lampre – Merida 40 60 ,,

4 ARREDONDO MORENO Julian David Team Nippo – De Rosa 30 50 ,,

5 LOPEZ GARCIA David Sky Procycling 25 45 0:50

6 MORI Manuele Lampre – Merida 20 40 0:58

7 DOMBROWSKI Joe Sky Procycling 15 35 ,,

8 VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step 10 30 ,,

9 NISHITANI Taiji Aisan Racing Team 9 26 1:05

10 EDMONDSON Joshua Sky Procycling 8 22 1:33

11 FAVILLI Elia Lampre – Merida 7 20 2:30

12 HERMANS Ben RadioShack – Leopard 6 18 2:55

13 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step 5 16 2:59

14 BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team 4 14 ,,

15 VON HOFF Steele Garmin – Sharp 3 12 3:58

16 TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda 10 ,,

17 IINO Tomoyuki Utsunomiya Blitzen 9 ,,

18 TORIBIO ALCOLEA Jose Vicente Team UKYO 8 ,,

19 NONAKA Ryoma Shimano Racing Team 7 ,,

20 HIRATSUKA Yoshimitsu Aisan Racing Team 6 ,,

21 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 5 ,,

22 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 4 ,,

23 MARTIN Daniel Garmin – Sharp 3 4:04

24 PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff 2 ,,

25 NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team 1 4:36

26 ALIZADEH Hossein Amore & Vita 6:51

27 UCHINO Naoya Japan 8:10

28 MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda 8:17

29 EISEL Bernhard Sky Procycling ,,

30 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team ,,

31 NAKAJIMA Yasuharu Aisan Racing Team ,,

32 HUFF Charles Bradley Jelly Belly p/b Kenda ,,

33 HATSUYAMA Sho Team Bridgestone Anchor 8:19

34 YOSHIOKA Naoya Japan ,,

35 YOSHIDA Hayato Shimano Racing Team ,,

36 SUZUKI Yuzuru Shimano Racing Team 10:30

37 MARTINS Uri Amore & Vita 11:26

38 AKIMARU Yuya Japan 12:16

39 FUKUSHIMA Shinichi Team Nippo – De Rosa 12:36

DNF LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team –

DNF BRAMMEIER Matthew Champion System Pro Cycling Team –

DNF SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team –

DNF PORTE Richie Sky Procycling –

DNF ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard –

DNF RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp –

DNF BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team –

DNF RAIM Mihkel Amore & Vita –

DNF BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff –

DNF VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step –

DNF MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff –

DNF FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team –

DNF DI BATTISTA Antonio Amore & Vita –

DNF VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step –

DNF LEBAS Thomas Team Bridgestone Anchor –

DNF OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard –

DNF JUNGELS Bob RadioShack – Leopard –

DNF HAAS Nathan Garmin – Sharp –

DNF ITAMI Kenji Team Bridgestone Anchor –

DNF TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step –

DNF SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team –

DNF KUROEDA Shiki Japan –

DNF NAKANE Hideto Team Nippo – De Rosa –

DNF STORTONI Simone Lampre – Merida –

DNF ABE Takayuki Team UKYO –

DNF IRIBE Shotaro Shimano Racing Team –

DNF NAKAMURA Makoto Utsunomiya Blitzen –

DNF HORI Takaaki Utsunomiya Blitzen –

DNF SHIMIZU Miyataka Team Bridgestone Anchor –

DNF UCHIMA Kohei Team Nippo – De Rosa –

DNF HIRAI Eiichi Team Bridgestone Anchor –

DNF FUKUHARA Masaru Utsunomiya Blitzen –

DNF DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda –

DNF KANO Tomoya Team UKYO –

DNF TERASAKI Takero Japan –

DNF HATANAKA Yusuke Shimano Racing Team –

DNF RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda –

DNF MORI Kazuhiro Aisan Racing Team –

DNF SUZUKI Shinri Utsunomiya Blitzen –

DNF CONTI Valerio Lampre – Merida –

DNF DOI Yukihiro Team UKYO –

DNF CABELLO BAENA Antonio Team UKYO –

DNF ITO Masakazu Aisan Racing Team –

DNF ISHIBASHI Manabu Team Nippo – De Rosa –

DNF BENNETT George RadioShack – Leopard –

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga