Timmy_Simons_FCN_2012Profesjonalny, belgijski piłkarz Timmy Simons stworzy w 2014 roku nową, kontynentalną drużynę kolarską. Będzie współpracował z dyrektorem sportowym Omegi Pharma-Quick Step, a jego kolarze będą startowali zarówno w wyścigach crossowych, jak i szosowych.

Wydaje się, że w czasach kryzysu to dobra informacja dla kolarzy, którzy nie mogą podpisać kontraktów. Simons połączy siły z Wilfriedem Peetersem, który będzie pomagał mu poza sezonem szosowym.

W związku z panującym w kolarstwie kryzysem finansowym jest wielu wolnych kolarzy. Pomyśleliśmy zatem, że to znakomita okazja, aby założyć nową drużynę kolarską. Mamy budżet pozwalający zatrudnić piętnastu kolarzy – powiedział Simons telewizji VTM.

Peeters będzie kontynuował pracę w Omedze, ale w trakcie zimy, czyli podczas sezonu crossowego będzie dyrektorem sportowym w nowej ekipie Simonsa.

Praca w Omedze pozostaje moją główną. W nowej drużynie będę koncentrował się na pracy zimą, ale biorąc pod uwagę kryzys, jaki zapanował w kolarstwie szosowym będziemy się starali działać także jako team kontynentalny – powiedział Peeters Sporzy.

Rob Peeters, Joeri Adams, Jens Adams oraz Yannick Peeters to gwiazdy crossowej drużyny, natomiast znani „szosowcy” to Rob Ruijgh (Vacansoleil), Kevin Hulsmans (Vini Fantini) i Kevin Peeters (Crelan).

Według gazety „Het Laatste Nieuws” Timmy Simons będzie miał pięćdziesiąt procent udziałów. Nazwa drużyny nie jest jeszcze znana.

Foto: Internet

Marta Wiśniewska

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments