Vincenzo NibaliVincezno Nibali (Astana), który zakończył tegoroczny sezon na piątym miejscu w klasyfikacji WorldTour zapowiedział, że w przyszłym sezonie pojawi się na trasie Tour de France.

Tegoroczny triumfator Giro d`Italia i drugi zawodnik Vuelta a Espana w przyszłym sezonie chce skupić się na walce o zwycięstwo w Wielkiej Pętli. Pewne jest także to, że jego pierwszym startem w 2014 roku będzie Tour de San Luis. Pełny harmonogram startowy Włocha na najbliższe 12. miesięcy, zostanie zaprezentowany w listopadzie.

Z pewnością mogę powiedzieć, że wrócę na trasę Tour de France. Nie rozmawiałem jeszcze z zespołem na temat kalendarza startów na przyszły sezon, więc nie dogadaliśmy się jeszcze w kwestii szczegółów”, powiedział 28-latek dla Gazetta dello Sport.

Sycylijczyk nie ukrywa, że jest to jego osobista decyzja i zamierza wystartować we Francji, nawet kosztem obrony tytułu w wyścigu Dookoła Italii. Giro jest wielkim wyścigiem, ale chciałbym skupić się na Tourze. Chcę tam wystartować i wygrać go dla siebie i wszystkich kibiców we Włoszech”, zakończył.

Nibali przed nadchodzącym sezonem będzie miał dodatkowych pomocników. Pewniakami w składzie Astany są już Franco Pellizotti, Mikel Landa oraz Lieuwe Westra. W plotkach z kazachskim zespołem łączony jest Michele Scarponi.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej