Daniel TeklehaimanotNowym zawodnikiem ekipy BMC będzie Ben Hermans. Wzmacnia się także drużyna MTN -Qhubeka, która zakontraktowała Daniela Teklehaimanota i Merhawi Kudusa.

Po Linusie Gerdemannie kolejnymi nabytkami MTN – Qhubeka zostali dwaj Erytrejczycy, Daniel Teklehaimanot i Merhawi Kudus. Teklehaimanot w roku ubiegłym bardzo dobrze prezentował się podczas Tour de Pologne, gdzie przez kilka etapów jechał w koszulce najlepszego górala. W tym roku zanotował największy sukces w swojej dotychczasowej karierze, zwyciężając w Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika. W Orica – GreenEDGE miał mało szans liderować w wyścigach, zapewne zmieni się to w nowym otoczeniu. Z kolei Kudus to piętnasty zawodnik tegorocznych MŚ w kategorii orlik. Podczas Vuelta Ciclista a León zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, wygrywając koszulkę najlepszego młodzieżowca.

Po czterech latach spędzonych w RadioShack na transfer do BMC Racing zdecydował się Ben Hermans. Belg był kojarzony z Wanty – Groupe Gobert, ale gdy pojawiła się propozycja z BMC, długo się nie zastanawiał. Zawodnik w swojej karierze zanotował dwa zwycięstwa – triumfował w Trofeo Inca i wygrał jeden etap Tour of Belgium. Sam zawodnik jest bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy: “Byłem już przygotowany na występy w ekipie Pro Continental, ale spotkała mnie miła niespodzianka. Z chęcią będę uczył się kolarskiego kunsztu od Cadela Evansa, Philippe Gilberta czy Grega Van Avermaeta.”

 

Foto:Artur Machnik

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments