John DegenkolbJohn Degeklolb (Argos-Shimano) popisał się skutecznym finiszem i wygrał klasyk Paris-Bourges. Najlepiej spośród kolarzy CCC Polsat Polkowice spisał się Tomasz Kiendyś. Polak zajął 12. miejsce.

Kolarze rywalizujący we francuskiej jednodniówce, ścigali się dziś na trasie z Gien do Bourges. Łączny dystans jaki był tego dnia do przejechania to 190 kilometrów. Kilka podjazdów, które wytyczyli organizatorzy, nie porwały jednak peletonu. O wszystkim zdecydował więc masowy sprint.

Wygrał go Niemiec Degenkolb, który pokonał Francuzów Arnaud Demare (FDJ.fr) oraz Samuela Doumoulina (Ag2r La Mondiale). Dobrze spisał się Tomasz Kiendyś, który zajął 12. miejsce.

Wyniki:

1 John DEGENKOLB Team Argos-Shimano les 190.2 km en 4h38’00”

2 Arnaud DEMARE FDJ.FR 00:00
3 Samuel DUMOULIN AG2R La Mondiale 00:00
4 Heinrich HAUSSLER IAM Cycling 00:00
5 Davide APPOLLONIO AG2R La Mondiale 00:00
6 Rudy BARBIER Roubaix Lille Metropole 00:00
7 Mickaël DELAGE FDJ.FR 00:00
8 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 00:00
9 Cyril LEMOINE Sojasun 00:00
10 Thomas DAMUSEAU Team Argos-Shimano 00:00
11 Wesley KREDER Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00
12 Tomasz KIENDYS CCC Polsat Polkowice 00:00
13 Kristof GODDAERT IAM Cycling 00:00
14 Romain FEILLU Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00
15 Joshua BERRY La Pomme-Marseille 00:00
16 Marco MARCATO Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00
17 Jean-Luc DELPECH Bretagne Séché Environnement 00:00
18 Yannick MARTINEZ La Pomme-Marseille 00:00
19 Antoine DEMOITIE Wallonie – Bruxelles 00:00
20 Benjamin GIRAUD La Pomme-Marseille 00:00
21 Alexandre BILLON BigMat – Auber 93 00:00
22 Jaroslaw MARYCZ CCC Polsat Polkowice 00:00
23 Julien SIMON Sojasun 00:00
24 Michael MORKOV Team Saxo -Tinkoff 00:00
25 Christophe PREMONT Crelan – Euphony 00:00
26 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 00:00
27 Romain LEMARCHAND Cofidis, Solutions Crédits 00:00
28 Florian VACHON Bretagne Séché Environnement 00:00
29 Mathieu DRUJON BigMat – Auber 93 00:00
30 Cyrille PATOUX Roubaix Lille Metropole 00:00
31 Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement 00:00
32 Thomas SPRENGERS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00
33 Aliaksandr KUCHYNSKI Katusha Team 00:00
34 Gaël MALACARNE Bretagne Séché Environnement 00:00
35 César BIHEL Team Differdange – Losch 00:00
36 Eliot LIETAER Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00
37 Vincent JEROME Team Europcar 00:00
38 Alexandre PICHOT Team Europcar 00:00
39 Renaud DION Bretagne Séché Environnement 00:00
40 Geoffroy LEQUATRE Bretagne Séché Environnement 00:00
41 Julien BÉRARD AG2R La Mondiale 00:00
42 Janis DAKTERIS Team Differdange – Losch 00:00
43 Ioannis TAMOURIDIS Euskaltel – Euskadi 00:00
44 Bert Jan LINDEMAN Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00
45 Miguel MINGUEZ AYALA Euskaltel – Euskadi 00:00
46 Quentin BERTHOLET Wallonie – Bruxelles 00:00
47 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 00:00
48 Adrián SÁEZ DE ARREGI Euskaltel – Euskadi 00:00
49 Marcel AREGGER IAM Cycling 00:00
50 Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits 00:00
51 Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00
52 Warren BARGUIL Team Argos-Shimano 00:00
53 Boris DRON Wallonie – Bruxelles 00:00
54 Peio BILBAO Euskaltel – Euskadi 00:00
55 William CLARKE Team Argos-Shimano 00:00
56 Yoann OFFREDO FDJ.FR 00:00
57 Maksim RAZUMOV Katusha Team 00:00
58 Boris ZIMINE Roubaix Lille Metropole 00:00
59 Laurent EVRARD Wallonie – Bruxelles 00:00
60 Laurent PICHON FDJ.FR 00:00
61 Aleksejs SARAMOTINS IAM Cycling 00:00
62 Stijn STEELS Crelan – Euphony 00:00
63 Sébastien HINAULT IAM Cycling 00:00
64 Davide REBELLIN CCC Polsat Polkowice 00:00
65 Jacek MORAJKO CCC Polsat Polkowice 00:00
66 Jérémy BESCOND Cofidis, Solutions Crédits 00:00
67 Jimmy ENGOULVENT Sojasun 00:00
68 Yoann PAILLOT La Pomme-Marseille 00:00
69 Frederik VEUCHELEN Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00
70 Pavel BRUTT Katusha Team 00:00
71 David LE LAY Sojasun 00:00
72 Grégoire TARRIDE La Pomme-Marseille 00:00
73 Tom STAMSNIJDER Team Argos-Shimano 00:17
74 Julian KERN AG2R La Mondiale 00:17
75 Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Baloise 00:17
76 Angelo TULIK Team Europcar 00:17
77 Hugo HOULE AG2R La Mondiale 00:17
78 Morgan KNEISKY Roubaix Lille Metropole 00:17
79 Romain HARDY Cofidis, Solutions Crédits 00:17
80 Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement 00:17
81 Tristan VALENTIN Cofidis, Solutions Crédits 00:17
82 Klaas SYS Crelan – Euphony 00:17
83 Johan COENEN Team Differdange – Losch 00:21
84 Björn LEUKEMANS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:21
85 Kévin REZA Team Europcar 00:21
86 Patrick SCHELLING IAM Cycling 00:21
87 Flavien DASSONVILLE BigMat – Auber 93 00:21
88 Romain BACON BigMat – Auber 93 00:21
89 Julien STASSEN Wallonie – Bruxelles 00:21
90 Brice FEILLU Sojasun 00:21
91 Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole 00:21
92 Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 00:21
93 Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement 00:21
94 Sébastien DELFOSSE Crelan – Euphony 00:25
95 Franck VERMEULEN Roubaix Lille Metropole 00:25
96 Jonas JORGENSEN Team Saxo -Tinkoff 00:25
97 Thierry HUPOND Team Argos-Shimano 00:25
98 Marko KUMP Team Saxo -Tinkoff 00:25
99 Julien ANTOMARCHI La Pomme-Marseille 00:25
100 Sander HELVEN Topsport Vlaanderen-Baloise 00:25
101 Jonathan DUFRASNE Wallonie – Bruxelles 00:25
102 Dominic KLEMME IAM Cycling 00:25
103 Perrig QUEMENEUR Team Europcar 00:25
104 Rudy MOLARD Cofidis, Solutions Crédits 00:25
105 Christophe LABORIE Sojasun 00:25
106 Johnny HOOGERLAND Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:25
107 Kevin LALOUETTE Roubaix Lille Metropole 00:25
108 Karsten KROON Team Saxo -Tinkoff 00:25
109 Robert VRECER Euskaltel – Euskadi 00:25
110 Yoann BAGOT Cofidis, Solutions Crédits 00:25
111 Anthony GESLIN FDJ.FR 00:29
112 Bryan COQUARD Team Europcar 00:38
113 Bryan NAULEAU Team Europcar 00:49
114 Thomas VOECKLER Team Europcar 00:49
115 Matthieu LADAGNOUS FDJ.FR 00:49
116 Michael VAN STAEYEN Topsport Vlaanderen-Baloise 00:59
117 Jonathan HIVERT Sojasun 01:04
118 Steve CHAINEL AG2R La Mondiale 01:18
119 Marco BANDIERA IAM Cycling 02:18
120 Maxim BELKOV Katusha Team 02:18
121 Josef CERNY CCC Polsat Polkowice 02:18
122 Lieuwe WESTRA Vacansoleil – DCM Procycling Team 02:18
123 Benoît VAUGRENARD FDJ.FR 02:18
124 Anders LUND Team Saxo -Tinkoff 03:00
125 Christopher JUUL JENSEN Team Saxo -Tinkoff 03:00
Wycofani :    
Etienne TORTELIER Sojasun
Tim MERTENS Topsport Vlaanderen-Baloise
Jonathan DE WITTE Wallonie – Bruxelles
Maxime ANCIAUX Wallonie – Bruxelles
Simon HOLT Team Differdange – Losch
Vytautas KAUPAS Team Differdange – Losch
Gediminas KAUPAS Team Differdange – Losch
Sjef DE WILDE Team Differdange – Losch
Justin JULES La Pomme-Marseille
José GONÇALVES La Pomme-Marseille
Théo VIMPERE BigMat – Auber 93
Steven TRONET BigMat – Auber 93
Kevin DE JONGHE Topsport Vlaanderen-Baloise
Philip LAVERY Cofidis, Solutions Crédits
Laurent MANGEL FDJ.FR
Piotr GAWRONSKI CCC Polsat Polkowice
Jonathan BREYNE Crelan – Euphony
Egidijus JUODVALKIS Crelan – Euphony
Kevin CLAEYS Crelan – Euphony  Mads CHRISTENSEN Team Saxo -Tinkoff
Alexander PORSEV Katusha Team
Vladimir ISAICHEV Katusha Team
Ricardo MESTRE Euskaltel – Euskadi
Jon ABERASTURI Euskaltel – Euskadi
Yann HUGUET Team Argos-Shimano
Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale
Benoit DRUJON BigMat – Auber 93

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej