Nacer BouhanniNacer Bouhanni (FDJ.fr) po finiszu z dużej grupy wygrał 42. edycję Tour de Vendée. Francuski sprinter po 202,6 kilometrowej przeprawie pokonał Samuela Dumoulina (Ag2r La Mondiale) oraz Stevena Tronet (BigMat-Auber 93).

Dzisiejsza impreza była ostatnią z serii Pucharu Francji zawodowców. Po raz kolejny w swojej karierze, klasyfikację wygrał filigranowy Samuel Dumoulin.

Wyniki:

1 * Nacer BOUHANNI FDJ.FR les 202,6 km en 4h37’52”
2 Samuel DUMOULIN AG2R La Mondiale 00:00
3 Steven TRONET BigMat – Auber 93 00:00
4 Laurent PICHON FDJ.FR 00:00
5 * Michael VAN STAEYEN Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00
6 * Bryan COQUARD Team Europcar 00:00
7 * Yannick MARTINEZ La Pomme-Marseille 00:00
8 Julien SIMON Sojasun 00:00
9 Alessandro MALAGUTI Androni Giocattoli – Venezuela 00:00
10 Romain FEILLU Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00
11 * Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement 00:00
12 Preben VAN HECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00
13 Reinier HONIG Crelan – Euphony 00:00
14 Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits 00:00
15 * Romain HARDY Cofidis, Solutions Crédits 00:00
16 Anthony GESLIN FDJ.FR 00:00
17 Manuel Antonio Leal CARDOSO Caja Rural – Seguros RGA 00:00
18 Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement 00:00
19 Romain LEMARCHAND Cofidis, Solutions Crédits 00:00
20 * Igor BOEV Rusvelo 00:00
21 * Joeri STALLAERT Crelan – Euphony 00:00
22 Sergey FIRSANOV Rusvelo 00:00
23 * Danny VAN POPPEL Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00
24 * Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 00:00
25 Mathieu DRUJON BigMat – Auber 93 00:00
26 Sébastien DURET Bretagne Séché Environnement 00:00
27 Jonathan HIVERT Sojasun 00:00
28 * Antonino PARRINELLO Androni Giocattoli – Venezuela 00:00
29 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 00:00
30 * Benoît JARRIER Bretagne Séché Environnement 00:00
31 * Martijn KEIZER Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00
32 * Sergey POMOSHNIKOV Rusvelo 00:00
33 * Vegard Stake LAENGEN Bretagne Séché Environnement 00:00
34 * Eduardo SEPULVEDA Bretagne Séché Environnement 00:10
35 * Flavien DASSONVILLE BigMat – Auber 93 00:10
36 * Matthieu BOULO Roubaix Lille Metropole 00:12
37 * Philip LAVERY Cofidis, Solutions Crédits 00:12
38 * Alexandre BILLON BigMat – Auber 93 00:12
39 * Ibai SALAS ZORROZUA Caja Rural – Seguros RGA 00:15
40 * Kévin REZA Team Europcar 00:17
41 Giairo ERMETI Androni Giocattoli – Venezuela 00:19
42 * Loïc DESRIAC Roubaix Lille Metropole 00:19
43 * Ruben FERNANDEZ ANDUJAR Caja Rural – Seguros RGA 00:19
44 Marcos GARCÍA FERNANDEZ Caja Rural – Seguros RGA 00:19
45 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 00:19
46 * Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole 00:21
47 David LE LAY Sojasun 00:23
48 * Alexis VUILLERMOZ Sojasun 00:23
49 Jean-Marc BIDEAU Bretagne Séché Environnement 00:23
50 Nicolas VOGONDY Accent Jobs – Wanty 00:23
51 Franck VERMEULEN Roubaix Lille Metropole 00:26
52 Justin JULES La Pomme-Marseille 00:26
53 Julien BÉRARD AG2R La Mondiale 00:28
54 Pierrick FÉDRIGO FDJ.FR 00:29
55 * Wesley KREDER Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:32
56 Fabricio FERRARI Caja Rural – Seguros RGA 00:34
57 * Sander HELVEN Topsport Vlaanderen-Baloise 00:37
58 Kevin PEETERS Crelan – Euphony 00:37
59 * Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Baloise 00:37
60 * Barry MARKUS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:37
61 Benjamin GIRAUD La Pomme-Marseille 00:45
62 Alexandre PICHOT Team Europcar 00:47
63 * Julian KERN AG2R La Mondiale 00:47
64 Perrig QUEMENEUR Team Europcar 00:52
65 * Ilnur ZAKARIN Rusvelo 00:55
66 * Bryan NAULEAU Team Europcar 01:03
67 * Olivier LE GAC FDJ.FR 01:09
68 Cédric PINEAU FDJ.FR 01:20
69 Benoît VAUGRENARD FDJ.FR 01:20
70 * Hugo HOULE AG2R La Mondiale 01:29
71 * Romain GUILLEMOIS Team Europcar 01:50
72 Pavel KOCHETKOV Rusvelo 01:54
73 * Romain BACON BigMat – Auber 93 01:56
74 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE Caja Rural – Seguros RGA 01:56
75 * Alexander RYBAKOV Rusvelo 01:56
76 Thomas ROSTOLLAN La Pomme-Marseille 01:56
77 Christophe LABORIE Sojasun 01:56
78 * Yoann PAILLOT La Pomme-Marseille 03:58
79 * José GONÇALVES La Pomme-Marseille 03:58
80 * Rudy MOLARD Cofidis, Solutions Crédits 03:58
81 * Jérémy BESCOND Cofidis, Solutions Crédits 03:58
82 * Boris ZIMINE Roubaix Lille Metropole 03:58
83 Brice FEILLU Sojasun 03:58
84 * Gennady TATARINOV Rusvelo 03:58
85 * Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen-Baloise 03:58
86 * Hendrik KRUGER La Pomme-Marseille 03:58
87 * Tim DE TROYER Accent Jobs – Wanty 03:58
88 Francesco REDA Androni Giocattoli – Venezuela 03:58
89 Anthony CHARTEAU Team Europcar 04:04
90 * Omar FRAILE Caja Rural – Seguros RGA 05:40
91 * Etienne TORTELIER Sojasun 05:40
92 * Axel DOMONT AG2R La Mondiale 05:40
93 Nicolas EDET Cofidis, Solutions Crédits 05:40
94 Yoann BAGOT Cofidis, Solutions Crédits 05:40
95 * Frédéric BRUN AG2R La Mondiale 05:40

Nie wystartował :  
* Pierre-Henri LECUISINIER Team Europcar

Wycofani :  
* Théo VIMPERE BigMat – Auber 93
Pierre Luc PERICHON Bretagne Séché Environnement
Alexander MIRONOV Rusvelo
* Lander SEYNAEVE Accent Jobs – Wanty
Andy CAPPELLE Accent Jobs – Wanty
* Arthur VANOVERBERGHE Topsport Vlaanderen-Baloise
Kevin VAN MELSEN Accent Jobs – Wanty
Kurt HOVELYNCK Crelan – Euphony
* Maxime LE MONTAGNER Roubaix Lille Metropole
Cyrille PATOUX Roubaix Lille Metropole
Steven CAETHOVEN Accent Jobs – Wanty
* Kevin DE JONGHE Topsport Vlaanderen-Baloise
* Thomas SPRENGERS Topsport Vlaanderen-Baloise
* Jonathan BREYNE Crelan – Euphony
Klaas SYS Crelan – Euphony
Sébastien DELFOSSE Crelan – Euphony
Matteo DI SERAFINO Androni Giocattoli – Venezuela
Mattia GAVAZZI Androni Giocattoli – Venezuela
* Benoît POITEVIN FDJ.FR
Sébastien MINARD AG2R La Mondiale
Yannick TALABARDON Sojasun
* Diego RUBIO HERNANDEZ Caja Rural – Seguros RGA

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej