van emdenJos van Emden (Belkin Pro Cycling Team) wygrał ósmą edycję Sparkassen Münsterland Giro. Dla Holendra to druga wygrana w tym wyścigu, po triumfie w 2007 roku.

Ósma edycja Sparkassen Münsterland Giro liczyła 205 kilometrów i prowadziła z Beckum do Münster. Profil trasy sprzyjał nie był zbyt wymagający i można się było spodziewać finiszu z dużej grupy. Na starcie mieliśmy tylko jednego Polaka, a był nim Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step).

Od samego początku mieliśmy wiele ataków, a swoich sił próbowali między innymi zawodnicy Omegi. Decydująca akcja zawiązała się około 60 kilometrów przed metą. Wtedy na atak zdecydowali się: Tom Veelers (Argos – Shimano), Iljo Keisse (Omega Pharma – Quick Step), Jos Van Emden (Belkin Pro Cycling Team) i Michael van Staeyen (Topsport Vlaanderen – Baloise), a po jakimś czasie dołączył do nich Dylan van Baarle (Rabobank Development Team).

Ta piątka rozegrała między sobą walkę o końcowy triumf. Najlepszy okazał się Jos Van Emden (Belkin Pro Cycling Team), który powtórzył swój sukces z 2007 roku. Sześć sekund do zwycięzcy stracił Tom Veelers (Argos – Shimano), a na trzecim stopniu podium stanął Iljo Keisse (Omega Pharma – Quick Step).

Michał Gołaś zajął 57. miejsce, ze stratą 2. minut i 22 sekund.

Wyniki:

1 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team 80 75 4:21:37

2 VEELERS Tom Team Argos – Shimano 56 55 0:06

3 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step 32 40 0:11

4 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise 24 32 0:12

5 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team 20 28 ,,

6 TIMMER Albert Team Argos – Shimano 16 24 2:10

7 ZABEL Rick Rabobank Development Team 12 20 2:22

8 HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team 8 18 ,,

9 DIETEREN Jan Team Stölting 7 16 ,,

10 REINHARDT Theo Rad-Net Rose Team 6 14 ,,

11 WEGMANN Fabian Germany 5 12 ,,

12 SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise 3 10 ,,

13 FORKE Sebastian Team NSP – Ghost 8 ,,

14 PEETERS Kevin Crelan-Euphony 7 ,,

15 VAN TRIJP Maarten Rabobank Development Team 6 ,,

16 SCHWEIZER Christoph Germany 5 ,,

17 DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch 4 ,,

18 JARC Blaz Team NetApp – Endura 3 ,,

19 NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise 2 ,,

20 BOVENHUIS Jasper Rabobank Development Team 1 ,,

21 EGGER Mike Team Bergstrasse jenatec ,,

22 VERMEER Tom Cycling Team Jo Piels ,,

23 SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg ,,

24 VAN DONGEN Ricardo Rabobank Development Team ,,

25 WEISS Martin Tirol Cycling Team ,,

26 TUSVELD Martijn Rabobank Development Team ,,

27 POUTSMA Stefan Cycling Team Jo Piels ,,

28 ROOSEN Timo Rabobank Development Team ,,

29 OLSSON Michael Team Argos – Shimano ,,

30 SCHORN Daniel Team NetApp – Endura ,,

31 DE WILDE Sjef Team Differdange – Losch ,,

32 RAPPS Dario Team Heizomat ,,

33 SCHMITT Alex Nutrixxion ABUS ,,

34 SCHORMAIR Fabian Team Heizomat ,,

35 HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec ,,

36 HOEKSTRA Jochem Cycling Team Jo Piels ,,

37 MARKUS Barry Vacansoleil – DCM ,,

38 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

39 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,

40 BREYNE Jonathan Crelan-Euphony ,,

41 KAISEN Olivier Lotto Belisol Team ,,

42 RETSCHKE Robert Team Quantec – Indeland ,,

43 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

44 GRAD Alexander Team Heizomat ,,

45 DE GREEF Robert Cycling Team Jo Piels ,,

46 OELERICH Jan Team Stölting ,,

47 VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step ,,

48 VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM ,,

49 GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step ,,

50 THILL Tom Leopard – Trek Continental Team ,,

51 SüTTERLIN Jasha Germany ,,

52 AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano ,,

53 FUCHS Sergej Team NSP – Ghost ,,

54 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

55 BOMMEL Henning Rad-Net Rose Team ,,

56 ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team ,,

57 GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step ,,

58 DE VRIES Berden Cycling Team Jo Piels ,,

59 MARTENS Paul Belkin Pro Cycling Team ,,

60 RENSHAW Mark Belkin Pro Cycling Team ,,

61 HUPOND Thierry Team Argos – Shimano ,,

62 POZZETTO Federico Tirol Cycling Team 2:29

63 WAGNER Robert Belkin Pro Cycling Team 2:37

64 ROOSEN Sjors Cycling Team Jo Piels 2:47

65 KNEES Christian Germany 2:49

66 KELDERMAN Wilco Belkin Pro Cycling Team 2:52

67 HOFSTETTER Oliver Leopard – Trek Continental Team 3:02

68 FRIEDEMANN Matthias Germany 3:12

69 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step ,,

70 VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step ,,

71 MARTIN Tony Omega Pharma – Quick-Step ,,

72 PLARRE Mathias LKT Team Brandenburg ,,

73 KOCH Jonas LKT Team Brandenburg ,,

74 SYS Klaas Crelan-Euphony 3:26

75 GEBAUER Tim Team Stölting 3:33

76 HONIG Reinier Crelan-Euphony 3:39

77 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

78 BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team ,,

79 KNAUER Florenz Germany ,,

80 DROSTE Jan-Niklas Team Heizomat ,,

81 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step ,,

82 LAMMERTINK Steven Cycling Team Jo Piels ,,

83 LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team ,,

84 KLUGE Roger Team NetApp – Endura 4:50

85 NORDHOFF Alexander Team Quantec – Indeland 6:46

DNF LOOZEN Luc Team Quantec – Indeland –

DNF BENOIT Andre Team Quantec – Indeland –

DNF VAN DER WEIJST Geert Cycling Team Jo Piels –

DNF HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team –

DNF ZANGERLE Joel Leopard – Trek Continental Team –

DNF HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team –

DNF KAPELLER Hannes Tirol Cycling Team –

DNF HELLMANN Julian Team Quantec – Indeland –

DNF MONREAL Florian Team Quantec – Indeland –

DNF WESTMATTELMANN Daniel Team Quantec – Indeland –

DNF FORBERGER Sven Team NSP – Ghost –

DNF BALDAUF Sebastian Team NSP – Ghost –

DNF THöMEL Tino Team NSP – Ghost –

DNF BOSMAN Patrick Tirol Cycling Team –

DNF SCHULTUS Patric Tirol Cycling Team –

DNF WöHRER David Tirol Cycling Team –

DNF FREIENSTEIN Raphael Team Heizomat –

DNF WäLZLEIN Jan Team Heizomat –

DNF DE BIE Sean Leopard – Trek Continental Team –

DNF BOTHE Erik Team Bergstrasse jenatec –

DNF BENNING Hans Joachim Team Bergstrasse jenatec –

DNF JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec –

DNF NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec –

DNF RESKE Tim Team Bergstrasse jenatec –

DNF SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec –

DNF DONATH Felix LKT Team Brandenburg –

DNF SCHIEWER Franz LKT Team Brandenburg –

DNF WILLWOHL Willi LKT Team Brandenburg –

DNF POLITT Nils Team Stölting –

DNF KOEP Thomas Team Stölting –

DNF DEHMEL Felix Team Stölting –

DNF MATHIS Marco Rad-Net Rose Team –

DNF BUCHMANN Emanuel Rad-Net Rose Team –

DNF WEINSTEIN Domenic Rad-Net Rose Team –

DNF SCHEIT Florian Rad-Net Rose Team –

DNF KAUPAS Vytautas Team Differdange – Losch –

DNF LIß Lucas Rad-Net Rose Team –

DNF DOHLUS Tobias Nutrixxion ABUS –

DNF GOTTFRIED Alexander Nutrixxion ABUS –

DNF AMPLER Rick Nutrixxion ABUS –

DNF MULLER Dirk Nutrixxion ABUS –

DNF SYDLIK Benjamin Nutrixxion ABUS –

DNF WALSLEBEN Max Nutrixxion ABUS –

DNF KLEMME Daniel Leopard – Trek Continental Team –

DNF SCHAFFNER Moritz Germany –

DNF SCHNAIDT Fabian Germany –

DNF HOLT Simon Team Differdange – Losch –

DNF GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano –

DNF BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team –

DNF CAROLUS Jorne Lotto Belisol Team –

DNF DOCKX Gert Lotto Belisol Team –

DNF NEYENS Maarten Lotto Belisol Team –

DNF ROBERT Frederique Lotto Belisol Team –

DNF VAN DE WALLE Jurgen Lotto Belisol Team –

DNF THIELE Kersten Rad-Net Rose Team –

DNF VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team –

DNF VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM –

DNF EICHLER Markus Team NetApp – Endura –

DNF MATZKA Ralf Team NetApp – Endura –

DNF SCHWARZMANN Michael Team NetApp – Endura –

DNF MCEVOY Jonathan Team NetApp – Endura –

DNF THWAITES Scott Team NetApp – Endura –

DNF DAVID Tom Crelan-Euphony –

DNF COENEN Johan Team Differdange – Losch –

DNF BIHEL César Team Differdange – Losch –

DNF VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF MERTENS Tim Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony –

DNF HOVELIJNCK Kurt Crelan-Euphony –

DNF CLAEYS Kevin Crelan-Euphony –

DNS KITTEL Marcel Team Argos – Shimano –

DNS FEILLU Romain Vacansoleil – DCM –

DNS WERST Raymond Team Quantec – Indeland –

DNS SCHOIBL Mario Tirol Cycling Team –

DNS WALSCHEID Max Team Stölting –

DNS BURKHARDT Holger Nutrixxion ABUS –

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga