Thomas VoecklerFrancuski Europcar złożył wniosek o licencję World Tour. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to w “kolarskiej lidze mistrzów” znowu będziemy mieli 18 zespołów, ponieważ w tym elitarnym gronie od nowego sezonu zabraknie Vacansoleil – DCM i Euskaltel – Euskadi.

Drużyna Europcar prowadzi w rankingu drużynowym UCI Europe Tour, z nieznaczną przewagą nad szwajcarską ekipą IAM Cycling. Najwięcej punktów dla drużyny zdobyli Bryan Coquard i Thomas Voeckler. Wielu obserwatorów uważa, że bardziej rozpoznawalne było IAM Cycling, ale włodarze tej drużyny nie mają zamiaru w tym roku starać się o licencję World Tour.

“Otrzymaliśmy potwierdzenie, że nasza aplikacja dotarła do UCI. Teraz musimy czekać na decyzję. Nasz sponsor chce, abyśmy wystąpili we wszystkich Wielkich Tourach, ze szczególnym naciskiem na hiszpańską Vueltę. Nasz zespół liczy obecnie 22 zawodników, co jest liczbą wystarczającą przy licencji Pro Continental. Jeśli będziemy w szeregach World Tour, to będę chciał podpisać kontrakt z trzema kolejnymi kolarzami. Patrząc na rozpad Vacansoleil- DCM, Euskaltel – Euskadi czy Sojasun – będzie sporo zawodników bez kontraktu i powinniśmy pozyskać kogoś wartościowego.” mówi manager Europcar, Jean-René Bernaudeau.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga