Majka Ulissi MorenoDiego Ulissi (Lampre-Merida) wygrał klasyk Milano-Torino (2. HC). Włoch pokonał Rafała Majkę (Saxo-Tinkoff) oraz Daniela Moreno (Katusha).

Włoski klasyk z Mediolanu do Turynu liczył 193 kilometry. Trasa przez większość dystansu była płaska, jednak w końcówce kolarze dwukrotnie wspinali się pod Colle di Superga (4,9 km podjazdu; średnio 9,2%), gdzie zlokalizowana była także meta.

Bohaterami dnia okazał się duet: Jay Thompson (MTN Qhubeka) i Bjorn Thurau (Europcar). Dwójka kolarzy zgodnie współpracowała, ale nie miała szans w konfrontacji z silnym peletonem.

W decydujących momentach na podjeździe pod Supergę atakował ubiegłoroczny triumfator – Alberto Contador (Saxo-Tinkoff). Hiszpan na swoim kole pociągnął Alejandro Valverde (Movistar) i Daniela Moreno (Katusha), ale doskoczyli do nich Ulissi i Majka. Na naszą niekorzyść, lepszy okazał się Włoch, przez co młody Polak musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzecia lokata przypadła dla Moreno.

Na 40 pozycji zameldował się Bartosz Huzarski (NetApp Endura). W wyścigu jechali kolarze CCC Polsat Polkowice. Davide Rebellin był 28, Łukasz Owsian 69, Jacek Morajko 78, Bartłomiej Matysiak 101. Josef Cerny i Adrian Honkisz nie ukończyli rywalizacji.

Wyniki:

1 ULISSI Diego Lampre – Merida 100 275 4:21:02
2 MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 70 200 0:03
3 MORENO FERNáNDEZ Daniel Katusha Team 40 150 0:05
4 POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 30 120 0:07
5 CONTADOR VELASCO Alberto Team Saxo-Tinkoff 25 100 0:11
6 VALVERDE BELMONTE Alejandro Movistar Team 20 90 0:15
7 FINETTO Mauro Vini Fantini 15 80 ,,
8 VOECKLER Thomas Team Europcar 10 70 ,,
9 RABOTTINI Matteo Vini Fantini 9 60 ,,
10 PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 8 50 ,,
11 MARTIN Daniel Garmin – Sharp 7 46 0:24
12 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling 6 42 ,,
13 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 5 38 ,,
14 CARUSO Giampaolo Katusha Team 4 34 ,,
15 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 3 30 ,,
16 ZILIOLI Gianfranco Androni – Venezuela 28 0:41
17 RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Katusha Team 26 ,,
18 GASPAROTTO Enrico Astana Pro Team 24 0:50
19 FIRSANOV Sergey Rusvelo 22 0:58
20 WYSS Marcel IAM Cycling 20 1:00
21 VOSS Paul Team NetApp – Endura 19 ,,
22 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 18 ,,
23 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia 17 1:08
24 TSCHOPP Johann IAM Cycling 16 1:10
25 HERMANS Ben RadioShack – Leopard 15 1:15
26 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 14 1:17
27 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela 13 1:23
28 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 12 ,,
29 PIMENTA COSTA MENDES José Joăo Team NetApp – Endura 11 ,,
30 ROSA Diego Androni – Venezuela 10 ,,
31 ZUBELDIA AGIRRE Haimar RadioShack – Leopard 9 ,,
32 TIRALONGO Paolo Astana Pro Team 8 1:32
33 LOCATELLI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 7 1:45
34 ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox 6 1:55
35 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 5 2:10
36 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling 5 ,,
37 CHEREL Mikael AG2R La Mondiale 5 ,,
38 CUNEGO Damiano Lampre – Merida 5 2:27
39 DE IESO Donato Bardiani Valvole – CSF Inox 5 ,,
40 HUZARSKI Bartosz Team NetApp – Endura 5 ,,
41 RYBAKOV Alexander Rusvelo 5 3:04
42 GAUTIER Cyril Team Europcar 5 ,,
43 OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard 5 ,,
44 SELLA Emanuele Androni – Venezuela 5 ,,
45 HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling 5 3:11
46 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale 5 ,,
47 GUSEV Vladimir Katusha Team 5 3:16
48 DURASEK Kristijan Lampre – Merida 5 ,,
49 TABORRE Fabio Vini Fantini 5 3:21
50 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 5 3:26
51 MORI Manuele Lampre – Merida 5 3:32
52 HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team 5 ,,
53 MARCATO Marco Vacansoleil – DCM 5 3:45
54 PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia 5 4:02
55 DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano 5 4:49
56 PREIDLER Georg Team Argos – Shimano 5 ,,
57 MAZZANTI Luca Vini Fantini 5 5:03
58 BOUET Maxime AG2R La Mondiale 5 ,,
59 VISCONTI Giovanni Movistar Team 5 ,,
60 THURAU Bjorn Team Europcar 5 ,,
61 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka 5 5:15
62 BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard 5 5:20
63 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 5 5:40
64 VICIOSO ARCOS Ángel Katusha Team 5 ,,
65 FAIRLY Caleb Garmin – Sharp 5 6:36
66 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni – Venezuela 5 ,,
67 KASHECHKIN Andrey Astana Pro Team 5 ,,
68 KOCHETKOV Pavel Rusvelo 5 6:57
69 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice 5 8:02
70 ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff 5 8:07
71 CAPECCHI Eros Movistar Team 5 ,,
72 DE GENDT Thomas Vacansoleil – DCM 5 8:20
73 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 5 ,,
74 POZZO Mattia Vini Fantini 5 8:30
75 MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale 5 ,,
76 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo 5 ,,
77 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela 5 ,,
78 MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice 5 ,,
79 PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida 5 ,,
80 VALENCIA Juan Pablo Team Colombia 5 ,,
81 ZAKARIN Ilnur Rusvelo 5 ,,
82 IGNATENKO Petr Katusha Team 5 ,,
83 DAL SANTO Nicola Ceramica Flaminia – Fondriest 5 ,,
84 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM 5 ,,
85 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 5 ,,
86 STORTONI Simone Lampre – Merida 5 ,,
87 SCHILLINGER Andreas Team NetApp – Endura 5 ,,
88 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 5 ,,
89 QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia 5 ,,
90 FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano 5 ,,
91 LöFKVIST Thomas IAM Cycling 5 ,,
92 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 5 ,,
93 BENNETT George RadioShack – Leopard 5 ,,
94 DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia 5 ,,
95 PAGANI Angelo Bardiani Valvole – CSF Inox 5 ,,
96 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox 5 ,,
97 BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 5 ,,
98 JIM Songezo Team MTN Qhubeka 5 ,,
99 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan Team Colombia 5 10:14
100 PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 5 10:33
101 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice 5 10:47
102 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 5 ,,
103 WETTERHALL Alexander Team NetApp – Endura 5 ,,
104 HOWES Alex Garmin – Sharp 5 ,,
105 THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka 5 ,,
106 RUSSOM ALEM Meron Team MTN Qhubeka 5 ,,
107 BENEDETTI Cesare Team NetApp – Endura 5 ,,
108 ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini 5 ,,
109 CHERNETSKII Sergei Katusha Team 5 ,,
110 ROWSELL Erick Team NetApp – Endura 5 ,,
111 AGNOLI Valerio Astana Pro Team 5 11:27
112 GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván Movistar Team 5 ,,
113 INTXAUSTI Benat Movistar Team 5 ,,
114 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka 5 ,,
115 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey Movistar Team 5 ,,
116 ARU Fabio Astana Pro Team 5 ,,
117 GABBURO Davide Ceramica Flaminia – Fondriest 5 ,,
118 SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest 5 ,,
119 PETERSON Tom Team Argos – Shimano 5 ,,
120 WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM 5 ,,
121 BERHANE Natnael Team Europcar 5 ,,
122 MILETTA Luigi Vini Fantini 5 ,,
123 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 5 ,,
124 TATARINOV Gennadiy Rusvelo 5 ,,
125 KADRI Blel AG2R La Mondiale 5 12:05
DNF GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team
DNF BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff
DNF MORTON Lachlan Garmin – Sharp
DNF KREDER Michel Garmin – Sharp
DNF HAAS Nathan Garmin – Sharp
DNF WACKERMANN Luca Lampre – Merida
DNF KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team
DNF PARISIEN Francois Team Argos – Shimano
DNF GATTO Oscar Vini Fantini
DNF BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox
DNF CERNY Josef CCC Polsat Polkowice
DNF HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice
DNF BRANDLE Matthias IAM Cycling
DNF COQUARD Bryan Team Europcar
DNF MOREIRA PAULINHO Sérgio Miguel Team Saxo-Tinkoff
DNF JEROME Vincent Team Europcar
DNF LECUISINIER Pierre-Henri Team Europcar
DNF BONO Matteo Lampre – Merida
DNF TULIK Angelo Team Europcar
DNF BOEV Igor Rusvelo
DNF MIRONOV Alexander Rusvelo
DNF ROVNY Ivan Ceramica Flaminia – Fondriest
DNF MUCELLI Davide Ceramica Flaminia – Fondriest
DNF BAGGIO Filippo Ceramica Flaminia – Fondriest
DNF BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest
DNF FORCONI Giacomo Ceramica Flaminia – Fondriest
DNF SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff
DNF PONZI Simone Astana Pro Team
DNF ZABRISKIE David Garmin – Sharp
DNF SANZ UNZUE Enrique Movistar Team
DNF SELVAGGI Mirko Vacansoleil – DCM
DNF LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM
DNS BOLE Grega Vacansoleil – DCM
DNS SCHLECK Andy RadioShack – Leopard
DNS BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale