Sokółka 2012W sobotę 5 października odbędzie się XXXII Międzynarodowy Memoriał im. Stanisława Kirpszy. Jest to ostatni spośród wyścigów zaliczanych do BGŻ ProLigi i przedostatni z szosowego kalendarza PZKOL, gdyż dzień później tj. 6 października zostanie rozegrane X Międzynarodowe Kryterium im. Józefa Gościło! 

Sokólskie wyścigi już od wielu lat kończą kolarski sezon w Polsce i nie inaczej będzie w tym roku. W zmaganiach wezmą udział kolarze we wszystkich kategoriach wiekowych, a najciekawiej zapowiada się rywalizacja kategorii Elita mężczyzn, gdzie swój udział zapowiedziały wszystkie polskie grupy zawodowe oraz zawodnicy z Białorusi, Ukrainy i Litwy.

Memoriał im. Stanisława Kirpszy zostanie rozegrany na 32-kilometrowej rundzie ze startem i metą przy Starostwie Powiatowym w Sokółce. Punktualnie o godzinie 13.00 na 4 rundy wystartuje wyścig główny co da w sumie 128 kilometrów.

W ubiegłorocznej edycji w trudnych warunkach atmosferycznych o “błysk szprychy” triumfował Marek Rutkiewicz przed Jarosławem Kowalczykiem.

Na trasie szczególnie zacięta powinna być rywalizacja pomiędzy Kamilem Gradkiem (BDC Marcpol), Kamilem Zielińskim (LasVegas), Grzegorzem Stępniakiem (CCC) i Łukaszem Bodnarem (Bank BGŻ), którzy nadal walczą o podium w klasyfikacji BGŻ ProLigi.

Niezagrożony na pozycji lidera jest natomiast Mateusz Taciak (CCC), który już zapewnił sobie zwycięstwo w tej klasyfikacji. Podczas zmagań zawodników będzie można porozmawiać ze złotym medalistą olimpijskim w skokach narciarskich – Wojciechem Fortuną, który jest wielkim sympatykiem kolarstwa.

Plakat_Kirpsza-page-001

Niedziela to kryterium rozgrywane na rundach o długości 1200m. Start i meta będzie usytuowana przy Starostwie Powiatowym w Sokółce, a Elita tego dnia pokona 30 okrążeń. W 2012 roku najlepszy okazał się Łukasz Wiśniowski z Toruńskiego Klubu Kolarskiego.