XXXIV Międzynarodowy Memoriał im. Stanisława Kirpszy oraz XII Międzynarodowe Kryterium Uliczne – Memoriał im. Józefa Gosciły zakończyły sezon szosowy w Polsce.

W sobotę w Sokółce rozegrano kolejny Memoriał im. Stanisława Kirpszy. W wyścigu głównym elity mężczyzn wystartowało 33 zawodników.

W sportowej rywalizacji elity mężczyzn, po finiszu z małej grupki, wygrał Adrian Tekliński (Kolss – BDC). Jednak sędziowie zdecydowali, że zajechał drogę drugiemu na mecie Patrykowi Solińskiemu i to młody kolarz z Mostostalu Puławy został oficjalnym zwycięzcą.

Oceńcie sami (od 1:50):

W niedzielę w Memoriale im. Józefa Gościło w elicie na trasę wyruszyło 25 kolarzy, a zawody ukończyło 12 zawodników. A potem narzekamy, że brakuje wyścigów szosowych w Polsce…Ponownie najlepszy okazał się Patryk Soliński.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w Memoriale im. Stanisława Kirpszy:

Żak/Żaczki: Julian Kot (BDC NOSiR NOWY DWÓR MAZOWIECKI)/Joanna Jackiewicz (UKS FENIKS KRYNKI)
Wyniki

Młodzik: Pavel Mandzik (BREST REGION)
Wyniki

Młodziczka: Akvile Gedraityte (DSK FORTUNA PANEVEZYS)
Wyniki

Juniorka młodsza: Marta Jaskulska (LKK WARMIA BISKUPIEC)
Wyniki

Junior młodszy: Nikita Borovik (MIOSK REGION)
Wyniki

Junior: Piotr Pękala (KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY)
Wyniki

Juniorka: Saimanta Cernikyte (DSK FORTUNA PANEVEZYS)
Wyniki

Kobiety elita: Taisa Naskovich (BREST REGION)
Wyniki

Elita mężczyzn/U23: Patryk Soliński (KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY)
Wyniki

Amator: Anatoli Chaburka (BREST BELARUS)
Wyniki

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w Memoriale im. Józefa Gosciły:
Żak/Żaczki: Kacper Zagrodzki (KKS CIECHANÓW)/Patrycja Taudul (UKS FENIKS KRYNKI)
Wyniki

Młodzik: Pavel Mandzik (BREST REGION)
Wyniki

Młodziczka: Akvile Gedraityte (DSK FORTUNA PANEVEZYS)
Wyniki

Juniorka młodsza: Marta Jaskulska (TANDEMS/ETICHSPORT)
Wyniki

Junior młodszy: Kristaps Pelcers (TANDEMS/ETICHSPORT)
Wyniki

Junior: Szymon Sajnok (GKS CARTUSIA KARTUZY)
Wyniki

Juniorka: Justina Jovaisyte (DSK FORTUNA PANEVEZYS)
Wyniki

Kobiety elita: Hanna Laptsionak (MGCOR MIOSK)
Wyniki

Elita mężczyzn/U23: Patryk Soliński (KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY)
Wyniki

Amator: Anatoli Chaburka (BREST BELARUS)
Wyniki

Wyniki: PZKol

Foto: www.sokolka-powiat.pl