W minioną sobotę w przepięknym otoczeniu nałęczowskiego parku zdrojowego Burmistrz Andrzej Ćwiek dał sygnał do rozpoczęcia finałowego etapu pierwszej edycji cyklu Kross Road Tour 2015!

Zawodnicy wystartowali ostrożnie po dywanie zmrożonych liści, w świetle jesiennego słońca. Lekki wiatr zachęcił zawodników do dużej aktywności już na pierwszej rundzie wyścigu. Peleton podzielił się wyraźnie na wiele małych grup, które goniły się wzajemnie. Sprzyjała temu także trasa, która zgodnie z zapowiedzią Cezarego Zamany była wyjątkowo zróżnicowana i trudna ze względu na liczne i wymagające siły podjazdy.

Rywalizację z wielkim zainteresowaniem obserwowali kibice, którzy mieli do tego idealne warunki na terenie zakładu Cisowianki. Długa serpentyna ułożona z kostki, prowadziła kolarzy lekko pod górę, pozwalając na dokładną obserwację finałowej rywalizacji. Ten fragment nadaje się idealnie na ostatnie metry wyścigu. Właśnie takie końcówki oglądamy często w telewizyjnych relacjach największych kolarskich imprez.

Sama organizacja wyścigu stała na najwyższym sportowym poziomie. Trasę zabezpieczało wielu funkcjonariuszy powiatowej Policji z Puław. Podczas imprezy do pomiaru czasu zastosowano nowoczesny system czipów aktywnych Mylaps Prochip, który używany jest podczas zawodowych wyścigów. Piękną oprawę zawodów zapewnił także sponsor tytularny cyklu, firma Kross. Te wszystkie elementy tworzą wyjątkową atmosferę, która przybliża cykl wyścigów szosowych Cezarego Zamany do zawodowych zmagań kolarskich oglądanych na co dzień przez kibiców w telewizji.

Na dystansie Mega po widowiskowym finiszu zwyciężył zawodnik drużyny Gatta Bike Team Dominik Omiotek. Tuż za nim o włos na metę wpadł Patryk Badura (Michelin Team). Trzeci dojechał Paweł Pyzikowski LKK Lublin.

Kross Road Tour

Na dystansie Mega wystartowały tylko dwie panie. Pierwsza dojechała Katarzyna Polakowska (Romet Racing Team), druga Magdalena Chmielewska (Warszawski Klub Kolarski).

Na dystansie Fit zwyciężył Gabriel Girau-tur (Ciechanów Racing Team). Drugie miejsce zajął Łukasz Sęk (Klub Kolarski Łowicz), natomiast trzeci dojechał Marcin Wąchała.

W klasyfikacji generalnej Open dystansu Mega najlepszy okazał się Patryk Badura (Michelin Team). Wśród Pań zwyciężyła Magdalena Chmielewska (Warszawski Klub Kolarski).

Najlepszą drużyną w sezonie 2015 okazała się warszawska grupa LOYALTY POINT RACING TEAM (by MINI & trifit.pl).

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejny sezon Kross Road Tour w przyszłym roku!

Pełne wyniki >> tutaj

Galeria zdjęć >> tutaj

Kross Road Tour 1

Informacja prasowa