nieveMikel Nieve potwierdził plotki, które powstały w trakcie trwania mistrzostw świata we Florencji dotyczące jego przejścia do Teamu Sky. Hiszpan podpisał dwuletni kontrakt z brytyjską drużyną.

29-letni Nieve miał kontrakt z Euskaltel-Euskadi do końca 2014 roku, ale w związku z rozwiązaniem baskijskiej drużyny, może on podpisać kontrakt z nowym pracodawcą.

Jak powiedział El Diarro de Navarra nie rozważał dołączenia do nowej ekipy Fernando Alonso. – Nawet wtedy, gdy Alonso chciał stworzyć drużynę kolarską, byłem przekonany, aby pójść do Sky. Nie podejmowałem żadnych działań, ponieważ chciałem zobaczyć co będzie z Euskaltel, ale teraz podpisałem już kontrakt na dwa lata – oznajmił Nieve.

Nieve jest także pogodzony i gotowy na to, że w Sky będzie pomocnikiem. Do tej pory w Euskaltel był liderem i mógł jeździć na własny rachunek. Dwukrotnie zajmował miejsce w pierwszej dziesiątce na Giro i Vuelcie, a także wygrywał na obu wyścigach etapy. W tym roku zadebiutował w Tour de France zajmując 12. miejsce przede wszystkim dzięki dobremu występowi na Mont Ventoux, gdzie był trzeci.

W pełni rozumiem, że będę tam pomagał liderom, ale myślę, że będę im w stanie zapewnić duże wsparcie w górach. Wierzę, że ta zmiana będzie mi odpowiadała. To jest najlepsza drużyna na świecie i mam nadzieję się w niej rozwinąć – mówił.

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska