demareArnaud Demare (FDJ.fr) wygrał po finiszu z peletonu Grand Prix d’Isbergues. Francuz pokonał Johna Degenkolba (Argos – Shimano) i Jean-Pierre Druckera (Accent.jobs – Wanty).

Tegoroczne Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais liczyło niespełna 201 kilometrów. Od początku wyścigu na atak zdecydowała się piątka zawodników: Greg Van Avermaet (BMC), Gert Joeaar (Cofidis), Theo Vimpère (BigMat-Auber 93), Julien Duval (Roubaix-Lille) i Reidar Bohlin Borgersen (Joker Merida). Z tyłu mocno pracowały ekipy sprinterów: Argos – Shimano i FDJ.fr.

Najdłużej na czele utrzymali się Van Avermaet i Joeaar, ale zostali oni wchłonięci przez peleton cztery kilometry przed metą. Finiszowy sprint to walka między Arnaud Demare (FDJ.fr) i ubiegłorocznym zwycięzcą, Johnem Degenkolbem (Argos – Shimano). Minimalnie lepszy okazał się Francuz, a trzecie miejsce wywalczył Jean-Pierre Drucker (Accent.jobs – Wanty).

Wyniki:

1 DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ.fr 75 4:34:05

2 DEGENKOLB John Argos – Shimano 55 ,,

3 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty 40 ,,

4 HUSHOVD Thor BMC Racing Team 32 ,,

5 GILBERT Philippe BMC Racing Team 28 ,,

6 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 24 ,,

7 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 20 ,,

8 COQUARD Bryan Team Europcar 18 ,,

9 FEILLU Romain Vacansoleil – DCM 16 ,,

10 SIMON Julien Sojasun 14 ,,

11 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 12 ,,

12 VANTOMME Maxime 10 ,,

13 DELAGE Mickaël Equipe Cycliste FDJ.fr 8 ,,

14 VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty 7 ,,

15 TRONET Steven BigMat – Auber 93 6 ,,

16 HUTAROVICH Yauheni AG2R La Mondiale 5 ,,

17 KREDER Wesley 4 ,,

18 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement 3 ,,

19 GESLIN Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr 2 ,,

20 CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff 1 ,,

21 KORETZKY Clément ,,

22 STASSEN Julien Wallonie – Bruxelles ,,

23 RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi ,,

24 FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team ,,

25 KNEISKY Morgan Roubaix – Lille Métropole ,,

26 VACHON Florian ,,

27 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits ,,

28 KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff ,,

29 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

30 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

31 PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

32 EVRARD Laurent Wallonie – Bruxelles ,,

33 CLAES Frans ,,

34 JENSEN Christer ,,

35 MOL Wouter ,,

36 LEQUATRE Geoffroy ,,

37 DRUJON Mathieu BigMat – Auber 93 ,,

38 PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole ,,

39 LEVARLET Guillaume ,,

40 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM ,,

41 BRAMMEIER Matthew Champion System Pro Cycling Team ,,

42 SCHMIDT Fabien Sojasun ,,

43 DION Renaud Bretagne- Séché Environnement ,,

44 BOULO Matthieu Roubaix – Lille Métropole ,,

45 BRAVO OIARBIDE Garikoitz Euskaltel – Euskadi ,,

46 BOUET Maxime AG2R La Mondiale ,,

47 ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi ,,

48 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM ,,

49 LIGTHART Pim ,,

50 FEDRIGO Pierrick ,,

51 VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty ,,

52 MIYAZAWA Takashi ,,

53 CURVERS Roy Argos – Shimano 0:12

54 SCHEIRLINCKX Staf 0:14

55 BERRY Joshua La Pomme Marseille 0:15

56 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

57 KOWALSKI Rudy Roubaix – Lille Métropole ,,

58 LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

59 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

60 DOMONT Axel ,,

61 ROSSETTO Stephane BigMat – Auber 93 ,,

62 JUODVALKIS Egidijus Crelan-Euphony ,,

63 BIDEAU Jean Marc ,,

64 MALACARNE Gael ,,

65 STEELS Stijn Crelan-Euphony ,,

66 WAUTERS Willem ,,

67 NOVAK Jakub BMC Racing Team ,,

68 LABBE Arnaud ,,

69 KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff ,,

70 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,

71 LALOUETTE Kevin Roubaix – Lille Métropole ,,

72 PINEAU Cédric ,,

73 CHEREL Mikael 0:23

74 DILLIER Silvan BMC Racing Team ,,

75 DAMUSEAU Thomas Argos – Shimano ,,

76 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

77 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement ,,

78 REZA Kevin ,,

79 VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

80 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

81 BRUN Frederic ,,

82 OLSSON Michael ,,

83 BREEN Vegard 0:27

84 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,

85 MONDORY Lloyd 0:34

86 LODEWYCK Klaas ,,

87 CHAVANEL Sébastien Team Europcar 0:40

88 DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole 0:42

89 PREMONT Christophe 0:53

90 FROHLINGER Johannes Argos – Shimano 1:00

91 TULIK Angelo 1:31

92 APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale 1:32

93 STAMSNIJDER Tom Argos – Shimano 1:35

94 GESCHKE Simon Argos – Shimano ,,

95 LEMOINE Cyril Sojasun ,,

96 HIVERT Jonathan Sojasun ,,

97 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

98 HUREL Tony Team Europcar 2:27

99 VOECKLER Thomas ,,

100 GAZVODA Gregor 3:09

101 DUVAL Julien Roubaix – Lille Métropole ,,

102 COURTEILLE Arnaud 3:57

103 SKJERPING Kristoffer 4:55

104 LE BOULCH Dimitri BigMat – Auber 93 ,,

105 JENNINGS Christopher La Pomme Marseille ,,

106 MINGUEZ Miguel ,,

107 GJOLBERG Adrian ,,

108 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

109 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff ,,

110 OLSEN Martin ,,

111 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team ,,

112 BORGERSEN Reidar Bohlin ,,

113 MARTIAS Rony Sojasun ,,

114 BUGGE Vegard Robinson ,,

115 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

116 DANIEL Maxime Sojasun ,,

117 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,,

118 BACON Romain ,,

119 BERTHOLET Quentin Wallonie – Bruxelles ,,

120 RUIJGH Rob ,,

121 DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony ,,

122 CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles ,,

123 VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 ,,

124 JULES Justin La Pomme Marseille ,,

125 SAINT MARTIN Clément La Pomme Marseille ,,

126 ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille ,,

127 NERZ Dominik BMC Racing Team ,,

128 TORTELIER Etienne Sojasun 5:11

129 AHLSTRAND Jonas Argos – Shimano 5:12

DNF QUEMENEUR Perrig –

DNF NAULEAU Bryan –

DNF VRECER Robert –

DNF MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi –

DNF OROZ UGALDE Juan José –

DNF ANCIAUX Maxime Wallonie – Bruxelles –

DNF DERNIES Tom Wallonie – Bruxelles –

DNF SVENDSEN Oskar –

DNF BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits –

DNF DRUJON Benoit BigMat – Auber 93 –

DNF DE WITTE Jonathan Wallonie – Bruxelles –

DNF OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team –

DNF BACQUET Fabien BigMat – Auber 93 –

DNF DAVID Tom Crelan-Euphony –

DNF DE KETELE Kenny Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF VAN HECKE Preben –

DNF SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF MERTENS Tim –

DNF CAPPELLE Andy –

DNF LE MONTAGNER Maxime Roubaix – Lille Métropole –

DNF TRAKSEL Bobbie Champion System Pro Cycling Team –

DNF SMITH Dion Champion System Pro Cycling Team –

DNF SCHNAIDT Fabian Champion System Pro Cycling Team –

DNF URTASUN PEREZ Pablo Euskaltel – Euskadi –

DNF DUFRASNE Jonathan Wallonie – Bruxelles –

DNS NEIRYNCK Stijn –

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga