paterskiMaciej Paterski (Cannondale) wywalczył trzecie miejsce we włoskim klasyku GP Industria & Commercio di Prato! Zwyciężył Gianfranco Zilioli, a drugi był Miguel Angel Rubiano Chavez (obaj Androni – Venezuela).

68 edycja GP Industria & Commercio di Prato liczyła 181,5 kilometra. W pierwszej części dystansu na kolarzy czekało kilka hopek, które mogły mieć znaczenie w końcowym rozrachunku. Bardzo długo na prowadzeniu utrzymywał się Daniel Alexander Jaramillo Diez (Colombia – Coldeportes), ale został wchłonięty przez około 40. zawodników. Z biegiem czasu czołówka podzieliła się na trzy mniejsze grupki.

Dość nieoczekiwanie z pierwszej grupki na solową akcję zdecydował się Gianfranco Zilioli, który od 1. sierpnia jest stażystą w zespole Androni – Venezuela. Młody Włoch nie dał się doścignąć rywalom i zanotował największy sukces w swojej karierze. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny, Miguel Angel Rubiano Chavez. Piękny wynik zanotował Maciej Paterski (Cannondale), który przeciął linię mety na trzecim miejscu!