Znamy już pełną listę startową i czasy startów jutrzejszych wyścigów o drużynowe mistrzostwo świata. Ekipa BDC MarcPol wyjedzie na trasę o 14:07, a CCC Polsat Polkowice o 14:52 i 30 sekund.

Do rywalizacji o mistrzostwo świata w jeździe drużynowej na czas, na 57 kilometrowej trasie – przystąpi 36 zespołów:

Z udziału w mistrzostwach zrezygnowały m.in ekipy Europcar, Cofidis, Columbia czy Team NetApp Endura. Nas cieszy fakt, że na starcie zobaczymy aż dwie polskie grupy. Zarówno CCC Polsat Polkowice jak i BDC MarcPol możliwość startu uzyskały dzięki dużej ilości zdobytych punktów UCI w trakcie całego sezonu.

Skład CCC Polsat Polkowice:

Marek Rutkiewicz, Mateusz Taciak, Tomasz Kiendyś, Jarosław Marycz, Davide Rebellin oraz Nikolay Mihaylov.

Skład BDC MarcPol:

Robert Radosz, Paweł Bernas, Kamil Gradek, Piotr Kirpsza, Jarosław Kowalczyk oraz Mateusz Komar.

Pierwsi 14:00 na trasę wyjadą zawodnicy Velo Club Sovac. Siedem minut później wyjadą “niebiescy”. Wyżej sklasyfikowani w rankingu UCI Europe Tour “pomarańczowi”, swoją walkę z czasem rozpoczną o godzinie 14:52:30.

Profil:

Crono-uomini-elite

Tytułu z przed roku bronić będą kolarze Omega Pharma – Quick Step z Michałem Kwiatkowskim w składzie. Belgijska drużyna wyjedzie na trasę jako ostatnia. W ekipie Cannondale pojedzie Maciej Bodnar, a w składzie Etixx-Ihned znalazł się Łukasz Wiśniowski. Z kolei w wyścigu kobiet pojadą Małgorzata Jasińska (MCipollini) oraz Małgorzata Wojtyra (BePink).

Lista startowa mężczyzntutaj

Lista startowa kobiet tutaj

Plan transmisji w Polsacie > tutaj

 

Andrzej