Mark CavendishMark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step) po sprinterskim pojedynku wygrał przedostatni etap Tour of Britain. Liderem pozostał Bradley Wiggins (Sky Team).

Siódmego dnia ścigania w Wielkiej Brytanii, kolarze musieli pokonać 150,4 kilometrowy odcinek z Epsom do Guildford. Podobnie jak na wcześniejszych etapach, przez dłuższy czas na czele utrzymywała się kilkuosobowa czołówka. Skasowała ją jednak koalicja ekip Omega Pharma – Quick Step, Cannondale oraz Sky Team.

O wszystkim po raz kolejny zadecydował więc sprinterski pojedynek. Wygrał go po raz drugi w tegorocznej edycji – Mark Cavendish. Drugi finiszował Elia Viviani (Cannondale), a trzeci Gerald Ciolek (MTN-Qhubeka). Na jedenastym miejscu finiszował Marcin Białobłocki (UK Youth).

Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step) w generalce wciąż jest ósmy, a Białobłocki osiemnasty.

Wyniki:

1 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 16 20 3:46:57
2 VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team 11 12 ,,
3 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 6 7 ,,
4 JARC Blaz Team NetApp – Endura 5 5 ,,
5 RATHE Jacob Garmin – Sharp 4 4 ,,
6 PELUCCHI Matteo IAM Cycling 2 3 ,,
7 OPIE Christopher Team UK Youth 2 ,,
8 ELMIGER Martin IAM Cycling 1 ,,
9 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,
10 BENNETT Sam An Post – Chainreaction ,,
11 BIALOBLOCKI Marcin Team UK Youth ,,
12 SANZ UNZUE Enrique Movistar Team ,,
13 ENGOULVENT Jimmy Sojasun 0:04
14 DOULL Owain Great Britain 0:06
15 WIGGINS Bradley Sky Procycling ,,
16 WYSS Marcel IAM Cycling ,,
17 PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
18 STANNARD Ian Sky Procycling ,,
19 NORTHEY Michael James Node 4 – Giordana Racing Team ,,
20 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling ,,
21 LOPEZ GARCIA David Sky Procycling ,,
22 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,
23 BLAIN Alexandre Team Raleigh ,,
24 BAUER Jack Garmin – Sharp ,,
25 CRONSHAW Mathew Team IG – Sigma Sport ,,
26 BENEDETTI Cesare Team NetApp – Endura ,,
27 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun ,,
28 THWAITES Scott Team NetApp – Endura ,,
29 LAMPIER Steven Node 4 – Giordana Racing Team ,,
30 WETTERHALL Alexander Team NetApp – Endura ,,
31 TENNANT Andrew Madison Genesis ,,
32 COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
33 LELAY David Sojasun ,,
34 CUMING Michael Rapha Condor ,,
35 HANDLEY Richard Rapha Condor ,,
36 YATES Simon Great Britain ,,
37 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Movistar Team ,,
38 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
39 MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team ,,
40 GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step ,,
41 HOLOHAN Liam Madison Genesis ,,
42 SYBRANDY Wouter Team IG – Sigma Sport ,,
43 YATES Adam Great Britain ,,
44 SLATER Alistair Great Britain ,,
45 RODGER Shem Node 4 – Giordana Racing Team 0:19
46 WILLIAMSON James Node 4 – Giordana Racing Team ,,
47 MARTIN Daniel Garmin – Sharp ,,
48 STEPHENSON William Rapha Condor 0:20
49 DE MAAR Marc UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,
50 MCNALLY Mark An Post – Chainreaction ,,
51 GATE Aaron An Post – Chainreaction ,,
52 EDMONDSON Joshua Sky Procycling ,,
53 PARTRIDGE Rob Team UK Youth ,,
54 NORRIS Lachlan Team Raleigh ,,
55 MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
56 DELAPLACE Anthony Sojasun ,,
57 DIBBEN Jonathan Great Britain ,,
58 JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,
59 OLIPHANT Evan Team Raleigh 0:27
60 GREENWOOD Ben Team IG – Sigma Sport ,,
61 PETACCHI Alessandro Omega Pharma – Quick-Step ,,
62 MOSES Thomas Team Raleigh ,,
63 PETERS Alex Madison Genesis 0:29
64 DOWNEY Sean Patrick An Post – Chainreaction 0:32
65 MOULD Jon Team UK Youth ,,
66 HAWKINS Peter Team IG – Sigma Sport ,,
67 SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team ,,
68 WILKINSON Ian Team UK Youth ,,
69 BARKER Yanto Team UK Youth ,,
70 WILLIAMS Peter Team IG – Sigma Sport ,,
71 CHRISTIAN Mark Team Raleigh ,,
72 ROWSELL Erick Team NetApp – Endura 0:38
73 MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team ,,
74 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team ,,
75 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team ,,
76 HOUSE Kristian Rapha Condor ,,
77 DOWNING Dean Madison Genesis ,,
78 MARTINELLO Nicolo Cannondale Pro Cycling Team ,,
79 HAUSSLER Heinrich IAM Cycling ,,
80 VELITS Martin Omega Pharma – Quick-Step ,,
81 MOSS James Team IG – Sigma Sport ,,
82 HAYMAN Mathew Sky Procycling ,,
83 SCULLY Thomas Team Raleigh ,,
84 VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step ,,
85 BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
86 DOWSETT Alex Movistar Team ,,
87 JIM Songezo Team MTN Qhubeka ,,
88 EISEL Bernhard Sky Procycling ,,
89 ARCHBOLD Shane An Post – Chainreaction 0:46
90 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step 0:51
91 GRIVELL-MELLOR Luke Rapha Condor 1:12
92 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 1:42
93 LABORIE Christophe Sojasun 1:55
94 EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,
95 SCHILLINGER Andreas Team NetApp – Endura ,,
96 VEREECKEN Nicolas An Post – Chainreaction 2:15
97 ATKINS George Great Britain 2:16

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) WIGGINS Bradley Sky Procycling 8 27:57:59
2 (2) ELMIGER Martin IAM Cycling 0:26
3 (3) YATES Simon Great Britain 1:06
4 (4) LOPEZ GARCIA David Sky Procycling 1:08
5 (5) PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 1:16
6 (6) BAUER Jack Garmin – Sharp 1:19
7 (7) STANNARD Ian Sky Procycling 1:34
8 (8) GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step 1:36
9 (9) REICHENBACH Sebastien IAM Cycling 1:42
10 (10) QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Movistar Team 1:56
11 (11) WYSS Marcel IAM Cycling 1:57
12 (12) BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox 2:19
13 (13) SISKEVICIUS Evaldas Sojasun ,,
14 (14) MARTIN Daniel Garmin – Sharp 2:45
15 (15) BENEDETTI Cesare Team NetApp – Endura 3:07
16 (16) HANDLEY Richard Rapha Condor 3:09
17 (17) LAMPIER Steven Node 4 – Giordana Racing Team 3:30
18 (18) BIALOBLOCKI Marcin Team UK Youth 3:34
19 (19) LELAY David Sojasun 3:44
20 (20) WETTERHALL Alexander Team NetApp – Endura 4:15
21 (21) HOLOHAN Liam Madison Genesis 4:28
22 (23) JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis 5:37
23 (22) HAUSSLER Heinrich IAM Cycling 5:40
24 (24) VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step 5:58
25 (25) SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team 7:29
26 (27) BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis 7:43
27 (26) MCNALLY Mark An Post – Chainreaction 7:51
28 (28) THWAITES Scott Team NetApp – Endura 8:05
29 (29) SYBRANDY Wouter Team IG – Sigma Sport 8:24
30 (30) VELITS Martin Omega Pharma – Quick-Step 10:41
31 (31) RODGER Shem Node 4 – Giordana Racing Team ,,
32 (32) SLATER Alistair Great Britain 10:46
33 (33) PARTRIDGE Rob Team UK Youth 11:17
34 (34) CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 11:57
35 (35) CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step ,,
36 (36) DE MAAR Marc UnitedHealthcare Presented by Maxxis 12:27
37 (38) BARKER Yanto Team UK Youth 13:36
38 (39) NORTHEY Michael James Node 4 – Giordana Racing Team 13:43
39 (37) EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis 14:00
40 (40) OLIPHANT Evan Team Raleigh 14:19
41 (41) MOSES Thomas Team Raleigh 14:24
42 (42) PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 14:26
43 (43) MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox 14:55
44 (44) BENNETT Sam An Post – Chainreaction 15:44
45 (45) SCULLY Thomas Team Raleigh 17:15
46 (47) STEPHENSON William Rapha Condor 17:31
47 (46) ROWSELL Erick Team NetApp – Endura 17:47
48 (48) HOUSE Kristian Rapha Condor 17:54
49 (49) DOWSETT Alex Movistar Team 18:17
50 (50) RATHE Jacob Garmin – Sharp 18:39
51 (51) NORRIS Lachlan Team Raleigh 19:05
52 (53) WILLIAMS Peter Team IG – Sigma Sport 19:46
53 (54) CRONSHAW Mathew Team IG – Sigma Sport 20:03
54 (55) WILKINSON Ian Team UK Youth 20:38
55 (52) LABORIE Christophe Sojasun 20:40
56 (56) COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 20:50
57 (58) DOULL Owain Great Britain 21:14
58 (57) PETACCHI Alessandro Omega Pharma – Quick-Step ,,
59 (60) SANZ UNZUE Enrique Movistar Team 21:51
60 (61) TENNANT Andrew Madison Genesis 21:59
61 (62) DELAPLACE Anthony Sojasun 22:38
62 (63) GATE Aaron An Post – Chainreaction 22:55
63 (64) BLAIN Alexandre Team Raleigh 23:09
64 (65) JARC Blaz Team NetApp – Endura 23:13
65 (66) VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team 23:20
66 (59) VEREECKEN Nicolas An Post – Chainreaction 23:51
67 (67) DOWNEY Sean Patrick An Post – Chainreaction 24:03
68 (68) MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team 25:09
69 (69) GREENWOOD Ben Team IG – Sigma Sport 25:35
70 (70) CUMING Michael Rapha Condor 26:02
71 (72) PETERS Alex Madison Genesis 26:31
72 (71) KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 26:36
73 (73) HAYMAN Mathew Sky Procycling 27:02
74 (74) SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 27:16
75 (75) KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step 27:54
76 (76) EDMONDSON Joshua Sky Procycling 27:59
77 (79) MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team 29:49
78 (77) SCHILLINGER Andreas Team NetApp – Endura 29:54
79 (78) CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 30:40
80 (80) DIBBEN Jonathan Great Britain 31:00
81 (81) WILLIAMSON James Node 4 – Giordana Racing Team 31:28
82 (82) OPIE Christopher Team UK Youth 31:33
83 (83) YATES Adam Great Britain 33:18
84 (84) ARCHBOLD Shane An Post – Chainreaction 35:25
85 (85) JIM Songezo Team MTN Qhubeka 35:43
86 (86) CHRISTIAN Mark Team Raleigh 36:06
87 (87) MOSS James Team IG – Sigma Sport 36:36
88 (88) ENGOULVENT Jimmy Sojasun 36:37
89 (89) MARTINELLO Nicolo Cannondale Pro Cycling Team 38:48
90 (90) PELUCCHI Matteo IAM Cycling 38:52
91 (91) MOULD Jon Team UK Youth 42:07
92 (93) GRIVELL-MELLOR Luke Rapha Condor 46:06
93 (92) ATKINS George Great Britain 46:50
94 (94) DOWNING Dean Madison Genesis 48:01
95 (95) EISEL Bernhard Sky Procycling 48:37
96 (96) HAWKINS Peter Team IG – Sigma Sport 53:15
97 (97) BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox 1:00:02

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej