CCCW dniach 13 i 15 września br., w Warlubiu k/Grudziądza zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami oraz drużynowej jeździe na czas. Medale zostaną rozdane we wszystkich kategoriach wiekowych z elitą włącznie.

W ubiegłym sezonie, po raz pierwszy od kilkunastu lat, do programu Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym powróciła konkurencja jazdy drużynowej na czas. W roku bieżącym oprócz rywalizacji drużyn, po raz pierwszy odbędzie się rywalizacji w kategorii jazdy parami. W walce o tytuł mistrza Polski wystartują zarówno kobiety jak i mężczyźni, we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wyścigi o tytuł mistrza Polski w jeździe parami dla kategorii elita i U-23 zostaną przeprowadzone na trasie długości 30 kilometrów. Start i meta została umiejscowiona w Warlubiu k/Grudziądza. Kolarze będą pokonywać  trasę która w większości prowadzi po płaskim z kilkoma łagodnymi hopkami.

Ekipa CCC Polsat Polkowice do jazdy dwójkami wystawiła następujące pary: 

Mateusz Taciak – Tomasz Kiendyś

Mateusz Nowak – Łukasz Owsian

Piotr Gawroński – Grzegorz Stępniak

Jarosław Marycz – Marek Rutkiewicz

W niedzielę, 15.09.br.  rozegrane zostaną wyścigi o tytuł drużynowego mistrza Polski. Kategoria elita i U-23, będą walczyły o zwycięstwo na dystansie 40 kilometrów, z Warlubia, przez Osiek do Warlubia.

W wyścigu będą startowały drużyny w czteroosobowych składach. Ekipa CCC Polsat Polkowice wystawi dwie ekipy. Składy poszczególnych ekip zostaną podane przez dyrektora sportowego ekipy, Piotra Wadeckiego po konkurencji jazdy parami.

Źródło: CCC Polsat