Patrik SinkewitzPatrik Sinkewitz (Meridiana Kamen) był najsilniejszy na finałowym podjeździe 1. etapu wyścigu Settimana Cicilista Lombarda Bergamasca i został pierwszym liderem imprezy. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) był trzeci.

Zawodnicy, którzy rozpoczęli dziś ściganie we włoskiej etapówce, wystartowali z miejscowości Brembate Sopra. Po 168 kilometrach, meta czekała na nich na szczycie 8. kilometrowego podjazdu w Valtorta.

To właśnie tam, decydujący atak przeprowadził doświadczony Niemiec – Patrik Sinkewitz. 32-latek pokonał Ivana Rovnego (RusVelo) oraz „naszego” Davide Rebellina, reprezentującego barwy CCC Polsat Polkowice.