Kirsten WildKirsten Wild (Argos-Shimano) po finiszu z pękniętego peletonu wygrała 3. etap Boels Ladies Tour. Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv Giant) utrzymała 14. miejsce w generalce.

Trzeci dzień ścigania w Boels Ladies Tour oznaczał 122 kilometrowy odcinek wokół miejscowości Leerdam. Na trasie znajdowało się kilka stromych podjazdów.

Długo na czele utrzymywała się Annemiek Van Vleuten (Rabobank-Liv Giant), która zaatakowała po pierwszej lotnej premii, mniej więcej w połowie dystansu. Holenderka uzyskała w pewnym momencie minutę przewagi.

Van Vluten trzymała się dzielnie i jeszcze na 5 km przed kreską miała kilkanaście sekund w zapasie nad pogonią. Wtedy też, w peletonie doszło do olbrzymiej kraksy, która podzieliła grupę. Niestety zawodniczka Rabobanku została skasowana na 3 km przed kreską, a finisz po zwycięstwo wygrała Kirsten Wild (Argos-Shimano). Holenderka pokonała Amerykankę Shelley Olds (Team TIBCO – To The Top). Trzecia przyjechała Elizabeth Armisteted (Boels – Dolmans Cycling Team).

Stażystka Rabobank-Liv Giant – Katarzyna Niewiadoma zajęła dziś 20. miejsce, utrzymując się na 14. lokacie w klasyfikacji generalnej.  Małgorzata Jasińska (MCipollini-Giordana) była dziś 64.

Wyniki:

1 WILD Kirsten Argos – Shimano 16 3:01:38
2 OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 11 ,,
3 ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team 6 ,,
4 VAN DE REE Monique Ronald McDonald Huis Groningen 5 ,,
5 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 4 ,,
6 CONFALONIERI Maria Giulia Italy 2 ,,
7 DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant ,,
8 MOBERG Emilie Hitec Products UCK ,,
9 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana ,,
10 HOSKING Chloe Hitec Products UCK ,,
11 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon ,,
12 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS ,,
13 ARYS Evelyn Sengers Ladies Cycling Team ,,
14 HOSKINS Melissa Orica – AIS ,,
15 PIJNENBORG Mascha Team Futurumshop.nl ,,
16 FIDANZA Arianna Italy ,,
17 BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon ,,
18 POST Jermaine Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,
19 VAN DER ZIJDEN Corine GRC Jan van Arckel ,,
20 NIEWIADOMA Katarzyna Rabobank-Liv Giant ,,
21 DRUYTS Jessy Belgium ,,
22 VAN DEN HOEK Bianca Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,
23 HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top ,,
24 PIETERS Amy Argos – Shimano ,,
25 HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,
26 GEBHARDT Elke Argos – Shimano ,,
27 STULTIENS Sabrina Rabobank-Liv Giant ,,
28 PEETOOM Kirsten GRC Jan van Arckel ,,
29 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon ,,
30 VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team ,,
31 ELVIN Gracie Orica – AIS ,,
32 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana ,,
33 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant ,,
34 GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant ,,
35 VAN DOORSLAER Annelies Belgium ,,
36 KOSTER Anouska Team Futurumshop.nl ,,
37 KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team ,,
38 LETH Julie Hitec Products UCK ,,
39 SPRATT Amanda Orica – AIS ,,
40 BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top ,,
41 BORGERINK Mariël People’s Trust ,,
42 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team ,,
43 GILLOW Shara Orica – AIS ,,
44 DOM Annelies Belgium ,,
45 KOEDOODER Vera Sengers Ladies Cycling Team ,,
46 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team ,,
47 HOOGEBOOM Roos GRC Jan van Arckel ,,
48 DUYCK Ann-sophie Belgium ,,
49 JELSMA Judith People’s Trust ,,
50 ENSING Janneke Ronald McDonald Huis Groningen ,,
51 ZORZI Susanna Italy ,,
52 VAN GOGH Natalie Ronald McDonald Huis Groningen ,,
53 MILLER Amanda Team TIBCO – To The Top ,,
54 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK ,,
55 SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team ,,
56 OTTEN Marissa Ronald McDonald Huis Groningen ,,
57 SMIT Corinne Water Land en Dijken ,,
58 DE BEUS Margriet Restore cycling ,,
59 JOLINK Nathalie People’s Trust ,,
60 BLOEM Judith Restore cycling ,,
61 VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant ,,
62 SLIK Rozanne Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,
63 VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team ,,
64 JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana ,,
65 MALTESE Michela Italy ,,
66 KRöGER Mieke Team Futurumshop.nl ,,
67 DIJKMAN Aagtje People’s Trust ,,
68 KREUZE Ingeborg People’s Trust ,,
69 NIESSEN Kirsten Restore cycling ,,
70 GOOSSENS Veerle Restore cycling ,,
71 VAN DER MEER Janine Team Futurumshop.nl ,,
72 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,
73 BECKERINGH Nike Water Land en Dijken ,,
74 HATTELAND Tone Hitec Products UCK ,,
75 KOGELMAN Silke GRC Jan van Arckel ,,
76 PATTARO Francesca Italy ,,
77 SPOOR Winanda GRC Jan van Arckel ,,
78 BELMANS Els Belgium ,,
79 CROKET Gilke Belgium ,,
80 COLCLOUGH Katie Team Specialized- Lululemon ,,
81 VAN BAARLE Ashlynn Restore cycling ,,
82 KNOL Willeke Argos – Shimano ,,
83 BUSSER KANIS Janneke Argos – Shimano ,,
84 TROMP Esra Argos – Shimano ,,
85 ELZING Karen Team Futurumshop.nl ,,
86 LUBBINGE Leonie Ronald McDonald Huis Groningen ,,
87 BONOMI Ilaria Italy ,,
88 STRICKER Anna Zita Maria MCipollini-Giordana 2:48
89 ROY Sarah Team Futurumshop.nl 0:00
90 ARNOUTS Lauren Restore cycling 5:57
91 DE VRIES Simone Ronald McDonald Huis Groningen 7:35
92 GRIFI Sara MCipollini-Giordana 15:13
93 VAN HORIK Sofie Water Land en Dijken ,,
94 NEAVE Ashleigh Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 16:59
95 EDMONDSON Annette Orica – AIS 0:00
DNF STEPHENS Lauren Team TIBCO – To The Top
DNF VAN DER STAR Simone Water Land en Dijken
DNS STEVENS Evelyn Team Specialized- Lululemon
DNS DE VUYST Sofie Sengers Ladies Cycling Team

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon 8 6:23:18
2 (2) VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 0:04
3 (3) BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon 0:10
4 (4) SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 0:18
5 (6) COLCLOUGH Katie Team Specialized- Lululemon 0:31
6 (8) HOSKINS Melissa Orica – AIS 1:19
7 (7) EDMONDSON Annette Orica – AIS ,,
8 (9) GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 1:22
9 (10) SPRATT Amanda Orica – AIS 1:33
10 (11) GILLOW Shara Orica – AIS ,,
11 (12) ELVIN Gracie Orica – AIS ,,
12 (16) ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team 1:40
13 (13) VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 1:44
14 (14) NIEWIADOMA Katarzyna Rabobank-Liv Giant 1:47
15 (15) GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant ,,
16 (17) DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant 1:53
17 (18) SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 1:55
18 (21) KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team 2:05
19 (20) VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 2:07
20 (19) KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,
21 (23) WILD Kirsten Argos – Shimano 2:10
22 (22) DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 2:15
23 (24) OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 2:16
24 (25) TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 2:25
25 (26) HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 2:28
26 (27) BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top ,,
27 (28) PIETERS Amy Argos – Shimano 2:32
28 (29) JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana ,,
29 (31) GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana ,,
30 (32) GEBHARDT Elke Argos – Shimano 2:36
31 (33) TROMP Esra Argos – Shimano ,,
32 (34) MILLER Amanda Team TIBCO – To The Top ,,
33 (35) ARYS Evelyn Sengers Ladies Cycling Team 2:39
34 (37) VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team ,,
35 (38) KOEDOODER Vera Sengers Ladies Cycling Team ,,
36 (39) SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team ,,
37 (40) CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana 2:40
38 (41) HOSKING Chloe Hitec Products UCK 3:12
39 (42) MOBERG Emilie Hitec Products UCK 3:16
40 (43) LETH Julie Hitec Products UCK ,,
41 (44) FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 3:24
42 (45) BUSSER KANIS Janneke Argos – Shimano 3:38
43 (46) PEETOOM Kirsten GRC Jan van Arckel 3:59
44 (47) HATTELAND Tone Hitec Products UCK ,,
45 (49) PIJNENBORG Mascha Team Futurumshop.nl 4:06
46 (48) VAN DER MEER Janine Team Futurumshop.nl ,,
47 (51) VAN DER ZIJDEN Corine GRC Jan van Arckel 4:07
48 (50) HOOGEBOOM Roos GRC Jan van Arckel ,,
49 (52) SPOOR Winanda GRC Jan van Arckel ,,
50 (53) KOGELMAN Silke GRC Jan van Arckel ,,
51 (54) CONFALONIERI Maria Giulia Italy 4:08
52 (55) FIDANZA Arianna Italy ,,
53 (56) POST Jermaine Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 4:10
54 (57) HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,
55 (58) VAN DEN HOEK Bianca Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,
56 (59) KRöGER Mieke Team Futurumshop.nl 4:14
57 (61) DRUYTS Jessy Belgium 4:15
58 (60) DOM Annelies Belgium ,,
59 (62) DUYCK Ann-sophie Belgium ,,
60 (64) VAN DOORSLAER Annelies Belgium ,,
61 (63) BELMANS Els Belgium ,,
62 (66) KOSTER Anouska Team Futurumshop.nl 4:16
63 (65) ZORZI Susanna Italy ,,
64 (67) SLIK Rozanne Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 4:18
65 (69) VAN DE REE Monique Ronald McDonald Huis Groningen 4:30
66 (70) VAN GOGH Natalie Ronald McDonald Huis Groningen ,,
67 (71) OTTEN Marissa Ronald McDonald Huis Groningen 4:38
68 (72) LUBBINGE Leonie Ronald McDonald Huis Groningen ,,
69 (73) ENSING Janneke Ronald McDonald Huis Groningen 4:41
70 (74) STULTIENS Sabrina Rabobank-Liv Giant 5:06
71 (75) BONOMI Ilaria Italy 5:12
72 (30) STRICKER Anna Zita Maria MCipollini-Giordana 5:20
73 (76) KNOL Willeke Argos – Shimano 5:44
74 (77) BORGERINK Mariël People’s Trust 6:29
75 (78) VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team 6:33
76 (79) DIJKMAN Aagtje People’s Trust 6:37
77 (80) JOLINK Nathalie People’s Trust ,,
78 (81) BLOEM Judith Restore cycling 6:38
79 (82) VAN BAARLE Ashlynn Restore cycling ,,
80 (83) GOOSSENS Veerle Restore cycling ,,
81 (84) JELSMA Judith People’s Trust 6:42
82 (85) SMIT Corinne Water Land en Dijken 8:23
83 (86) BECKERINGH Nike Water Land en Dijken ,,
84 (87) KREUZE Ingeborg People’s Trust 9:57
85 (90) ROY Sarah Team Futurumshop.nl 13:36
86 (91) PATTARO Francesca Italy 13:38
87 (92) ELZING Karen Team Futurumshop.nl 13:41
88 (93) CROKET Gilke Belgium 13:45
89 (95) DE BEUS Margriet Restore cycling 16:00
90 (96) NIESSEN Kirsten Restore cycling 16:05
91 (97) MALTESE Michela Italy 16:53
92 (68) NEAVE Ashleigh Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 21:20
93 (94) DE VRIES Simone Ronald McDonald Huis Groningen 21:38
94 (89) GRIFI Sara MCipollini-Giordana 28:04
95 (100) ARNOUTS Lauren Restore cycling 28:19
96 (98) VAN HORIK Sofie Water Land en Dijken 33:03

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej