CCC Polsat PolkowiceJuż jutro, czwartek 5.09.br., ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje we włoskiej etapówce Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca.

W dniach 5-7.09.br., we włoskiej prowincji Lombardia, zostanie rozegrany trzyetapowy wyścig kolarski  Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca. Będzie to już 42. edycja tego wyścigu, która ma olbrzymie tradycje w środowisku kolarskim a jednocześnie jest to wyścig w którym od wielu lat startują również polscy kolarze.

W roku bieżącym wyścig składa się z trzech etapów.

Pierwszego dnia kolarze będą rywalizować  na trasie długości 168 kilometrów,  która w większości przebiega po bardzo płaskim terenie na rundach wokół Brembate. Po pokonaniu dziewięciu rund wokół miasta kolarze rozpoczną finałowy podjazd na metę którą wyznaczono na dość trudnym  podjeździe Valtorta (935 m n.p.m.)

Kolejnego dnia wyścigu, kolarze będą ścigać się wg podobnego scenariusza jak pierwszego dnia. Po starcie peletonu z Boltiere, kolarze będą mieli do pokonania odcinek długości 153 kilometrów , który kończy bardzo trudny podjazd na metę w słynnym ośrodku narciarskim w Foppolo położonym na wysokości 1508 m n.p.m.

Ostatni, trzeci etap wyścigu, z Gorle do Bergamo, długości 160 kilometrów, prowadzi po terenach lekko pagórkowatych z jedną górską premią kat. 3. Meta finałowego etapu w Bergamo umiejscowiona na niewielkim podjeździe

Jak informują organizatorzy, na stracie wyścigu stanie 19 ekip kolarskich w ośmioosobowych składach. Oprócz ekip włoskich zobaczymy również: Caja Rural, Katushę, Leopard Trek Continental, Rusvelo a także CCC Polsat Polkowice.

Ekipa „pomarańczowych” wystąpi w następującym składzie: Davide Rebellin, Marek Rutkiewicz, Adrian Honkisz, Mateusz Taciak, Łukasz Owsian, Josef Cerny i Nikolay Mihaylov.

Źródło: CCC Polsat