AmialiusikAlena Amialiusik (Be Pink), która wygrała przedpołudniową czasówkę, jest liderką wyścigu Tour Cycliste Féminin International de l’Ardčche. Najwyżej z Polek plasuje się Eugenia Bujak, która zajmuje 11. miejsce.

Panie przed południem miały do pokonania czasówkę wokół Vals-les-Bains, o długości tylko 3,5 kilometra. Najszybciej ten dystans pokonała Alena Amialiusik (Be Pink), zostając nową liderką wyścigu. O 9 sekund gorszy czas wykręciły Noemi Cantele (Be Pink) i Linda Villumsen (Wiggle Honda Pro Cycling). Najlepsza z Polek była Eugenia Bujak, która zajęła 12. miejsce.

Trzecim etapem imprezy był 82 kilometrowy odcinek z Vals-les-Bains do Le Teil. Zawodniczki przyjeżdżały na metę w kilkuosobowych grupkach, a etap wygrała Giorgia Bronzini (Wiggle Honda Pro Cycling). Kolejne miejsca zajęły Rosella Ratto (Hitec Products UCK) i Elena Cecchini (Faren-Let’s Go Finland). Także tym razem najlepszą z Polek była Eugenia Bujak, która straciła do zwyciężczyni 43 sekundy.

Wyniki 2. etapu:

1 AMIALIUSIK Alena Be Pink 8 05:15 40.000

2 CANTELE Noemi Be Pink 5 0:09 38.889

3 VILLUMSEN Linda Wiggle Honda Pro Cycling 2 ,, ,,

4 MCCONVILLE Chloe ,, ,,

5 WILCOXSON Jade Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,, ,,

6 GRAUS Andrea Bigla Cycling Team 0:10 38.769

7 CROMWELL Tiffany Orica – AIS ,, ,,

8 MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies 0:11 38.650

9 POWERS Alison ,, ,,

10 JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK ,, ,,

11 NUMAINVILLE Joëlle Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:12 38.532

12 BUJAK Eugenia 0:13 38.415

13 ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana 0:14 38.298

14 KIRCHMANN Leah Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:15 38.182

15 VEKEMANS Anisha Topsport Vlaanderen – Bioracer ,, ,,

16 RATTO Rossella Hitec Products UCK 0:16 38.066

17 TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies ,, ,,

18 PAWLOWSKA Katarzyna GSD Gestion – Kallisto ,, ,,

19 SCHWEIZER Doris Be Pink ,, ,,

20 KOZONCHUK Oxana RusVelo ,, ,,

21 BRZEZNA BENTKOWSKA Paulina ,, ,,

91 SZYBIAK Ewelina ,, ,,

122 GUZ Paulina ,, ,,

137 GORYCKA Paula 1:17 32.143

Wyniki 3. etapu:

1 BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling 8 2:19:32

2 RATTO Rossella Hitec Products UCK 5 ,,

3 CECCHINI Elena Faren-Let’s Go Finland 2 ,,

4 VILLUMSEN Linda Wiggle Honda Pro Cycling 0:02

5 AMIALIUSIK Alena Be Pink ,,

6 MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies ,,

7 CROMWELL Tiffany Orica – AIS ,,

8 KUCHINSKAYA Elena RusVelo 0:43

9 MCGRATH Kristin Exergy Twenty16 ,,

10 CANUEL Karol-ann Vienne Futuroscope ,,

11 DVORAK Andrea Exergy Twenty16 ,,

12 ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana ,,

13 NUMAINVILLE Joëlle Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

14 TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies ,,

15 BUJAK Eugenia ,,

16 CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo ,,

17 CANTELE Noemi Be Pink ,,

18 VAN SEVEREN Celine Lotto Belisol Ladies 1:46

19 HALL Lauren Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 1:51

20 KINSELLA Maura ,,

52 GUZ Paulina ,,

68 GORYCKA Paula 5:39

73 BRZEZNA BENTKOWSKA Paulina 7:06

76 PAWLOWSKA Katarzyna GSD Gestion – Kallisto 8:54

119 SZYBIAK Ewelina ,,

Klasyfikacja generalna:

1 (1) AMIALIUSIK Alena Be Pink 5:37:32

2 (2) VILLUMSEN Linda Wiggle Honda Pro Cycling 0:03

3 (5) CROMWELL Tiffany Orica – AIS 0:12

4 (14) MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies 0:20

5 (28) RATTO Rossella Hitec Products UCK 0:28

6 (30) BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling 0:29

7 (39) CECCHINI Elena Faren-Let’s Go Finland 0:34

8 (6) CANTELE Noemi Be Pink 0:54

9 (11) NUMAINVILLE Joëlle Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 1:00

10 (16) ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana 1:02

11 (19) BUJAK Eugenia 1:03

12 (21) TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies 1:04

13 (23) MCGRATH Kristin Exergy Twenty16 1:06

14 (33) KUCHINSKAYA Elena RusVelo 1:14

15 (44) DVORAK Andrea Exergy Twenty16 1:22

16 (50) CANUEL Karol-ann Vienne Futuroscope 1:24

17 (81) CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo 1:46

18 (8) POWERS Alison 2:06

19 (10) HALL Lauren Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 2:07

20 (24) GRAUS Andrea Bigla Cycling Team 2:16

21 (25) RAMSDEN Denise Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 2:17

22 (27) BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo 2:21

23 (31) KINSELLA Maura 2:22

24 (32) CHULKOVA Anastasiya RusVelo ,,

25 (34) LOPEZ Belen Lointek 2:25

26 (42) CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas 2:29

27 (48) RIABCHENKO Tetyana Chirio Forno d’Asolo 2:32

28 (45) SCHWEIZER Doris Be Pink 2:33

29 (49) FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo 2:34

30 (61) VAN SEVEREN Celine Lotto Belisol Ladies 2:35

31 (54) GRIFFITHS Miranda 2:37

32 (55) SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango ,,

33 (56) LUPERINI Fabiana Faren-Let’s Go Finland 2:38

34 (77) OLIVEIRA Flavia 2:47

35 (82) SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland 2:56

36 (91) POTOKINA Anna Lointek 3:01

37 (97) FERNANDES SOUZA Uenia Chirio Forno d’Asolo 3:04

38 (83) RODRIGUEZ Carolina 3:20

39 (76) BOYARSKAYA Natalia 4:51

40 (126) NEYLAN Rachel Hitec Products UCK 4:52

41 (3) WILCOXSON Jade Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 5:11

42 (4) MCCONVILLE Chloe 5:15

43 (7) JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK 5:16

44 (9) KOZONCHUK Oxana RusVelo 5:21

45 (12) KIRCHMANN Leah Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 5:22

46 (17) BURCHENKOVA Alexandra RusVelo 5:24

47 (18) HEATHER Taryn ,,

48 (36) TUSLAITE Daiva 5:38

49 (46) VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo 5:45

50 (51) BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo 5:47

51 (53) DILLON Olivia 5:48

52 (60) AUBRY Emilie Bigla Cycling Team 5:53

53 (63) BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling 5:55

54 (20) VEKEMANS Anisha Topsport Vlaanderen – Bioracer 5:57

55 (70) RYAN Alexis 5:59

56 (71) HANSELMANN Nicole Bigla Cycling Team ,,

57 (72) LARI Marina Servetto Footon ,,

58 (78) LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies 6:03

59 (37) HARRIS Nikki 6:10

60 (47) STIENEN Jutta 6:16

61 (58) WEISS Sandra Bigla Cycling Team 6:23

62 (66) OLSSON Madelene Cramo Go:Green 13:38:05

63 (105) GUZ Paulina 6:31

64 (74) THOMAS Claire 6:32

65 (88) COLDWELL Lucy 6:43

66 (84) MUCCIOLI Dalia Be Pink 6:44

67 (95) LORVIK Ingrid 6:48

68 (114) GORYCKA Paula 7:25

69 (113) LIKHANOVA Marina 7:28

70 (29) BRZEZNA BENTKOWSKA Paulina 7:34

71 (117) MERLOT Emmanuelle Vienne Futuroscope 7:36

72 (62) HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling 7:37

73 (121) MARCELLI Emma Team Pratomagno Women 8:53

74 (111) ZAVERSHINSKAYA Anna 9:13

75 (15) PAWLOWSKA Katarzyna GSD Gestion – Kallisto ,,

76 (65) LATOZAITE Silvija Pasta Zara – Cogeas 9:38

77 (85) MERINO KOTAZAR Eider Lointek 10:29

78 (64) ANDREASSEN Tina 10:47

79 (22) HOLCOMB Janel Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 12:12

80 (68) SILINYTE Agne Pasta Zara – Cogeas 12:42

81 (75) THOMASSON Martina Cramo Go:Green 12:45

82 (80) ZHAPAROVA Aizhan RusVelo 12:52

83 (26) DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies 12:56

84 (89) GONZALEZ BLANCO Lucia Lointek ,,

85 (90) EWING Anne 12:58

86 (98) BARR Jane 13:04

87 (41) WILLIAMS Georgia Be Pink 13:14

88 (67) CURE Amy 13:33

89 (115) GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland 14:18

90 (120) OLIVER Tamina Kate 14:32

91 (69) ZRIMSEK Petra Be Pink 15:33

92 (40) COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling 15:50

93 (94) NILSSON Hanna Cramo Go:Green 15:51

94 (43) EHRLER Desiree Bigla Cycling Team 15:54

95 (52) THORSEN Thea Hitec Products UCK 15:59

96 (102) HAMMES Kathrin 16:01

97 (57) STOLBOVA Svetlana Team Pratomagno Women 16:02

98 (35) ILIYNIKH Yulia Lointek ,,

99 (109) KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling 16:14

100 (87) LECHNER Corinna 16:21

101 (73) JANKAUSKAITE Milda 16:24

102 (99) MARTISOVA Julia Chirio Forno d’Asolo 16:31

103 (101) BJřRNSRUD Miriam Hitec Products UCK 16:34

104 (86) PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo 16:35

105 (92) TITENYTE Zavinta 16:39

106 (93) BAUR Caroline Bigla Cycling Team ,,

107 (104) MARTINET Fanny 16:54

108 (106) WALKER Jessie 16:58

109 (107) CHAUMET Oriane Vienne Futuroscope ,,

110 (112) OLSSON Sara 17:12

111 (59) KIHLBOM Jessica Cramo Go:Green 17:15

112 (96) SZYBIAK Ewelina 17:38

113 (100) SORGJERD Camilla Indset 17:40

114 (123) BUSSI Vittoria 18:04

115 (110) BRUHWILER Larissa Bigla Cycling Team 18:05

116 (103) SOUYRIS Manon Vienne Futuroscope 18:07

117 (119) SJöBLOM Linnea Cramo Go:Green 18:28

118 (13) ROPER Emily 18:59

119 (108) GUILLEN Edith Lointek 19:11

120 (127) CHAPUT Christelle 19:47

121 (128) NESSMAR Alexandra Cramo Go:Green 21:49

122 (129) WILBORNE Scotti 21:52

123 (130) GRANT Emma 22:50

124 (38) SIGGAARD Christina 23:57

125 (118) DEVEY Lowri 25:23

126 (116) MEIZER Stefanie 25:24

127 (122) SCHARBACH Sarah 25:31

128 (124) ORTMüLLER Madeleine 25:55

129 (125) BECK Luisa 26:01

130 (134) STOCK Gudrun 31:31

131 (131) FORCHINI Ramona 32:00

132 (139) SMITH Christina 34:19

133 (136) BORCHERS Stephanie 35:10

134 (141) KUBILIUNAITE Jurgita 36:27

135 (132) HORNE Ciara 39:00

136 (133) KNAUER Anna 39:19

137 (135) KLEIN Theres 39:29

138 (137) KATTINGER Luisa 39:52

139 (138) CANTELE Pauline 40:12

140 (140) PAYTON Hannah 40:25

141 (143) PALLER Tatjana 40:44

142 (142) BRADLEY Amy 41:41

143 (144) POSKAITE Egle 42:58

144 (145) FERRARI Isabella Servetto Footon 49:29

145 (146) GENEE Laudine 54:09

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga